Yüz Germe İstanbul

  Yüz germe İstanbul, yüz dokularının yeniden düzenlenmesi; böylece yüzde meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen özel bir cerrahi operasyondur. Yüzde yer alan yağ dokuları gibi yumuşak dokular, zaman içerisinde gerek çevresel etmenler, gerekse de yaşlanma gibi nedenlerden yıpranırlar. Bu yıpranma sebebiyle de sarkarak bireyin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olurlar. Yüz germe ameliyatı veya İstanbul yüz germe estetiği olarak bilinen operasyon sırasında bu dokular yeniden düzenlenir. Böylece yüzde yer alan estetik sorunlar ortadan kaldırılmış; sıkı ve genç bir yüz görünümü meydana getirilmiş olur. Yazımızın devamında ‘’Yüz germe ameliyatı neden yapılır?’’, ‘’Yüz gerdirme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Yüz gerdirme estetiği kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Yüz germe estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yüz germe ameliyatı ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir randevu alabilirsiniz.

  Yüz Germe Nedir?

  Yüz germe, yüz dokularının yeniden düzenlenmesi, yüzde meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve genç bir yüz görünümü meydana getirilmesi için yapılan özel bir operasyondur. Bu operasyon yüz germe ameliyatı, yüz germe estetiği veya yüz gerdirme ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu operasyon sırasında çeşitli cerrahi teknikler kullanılarak yüzde sarkmaya yol açan fazla dokular alınmaktadır. Kalan dokular ise askılama teknikleri gibi özel yöntemlerle yeniden konumlandırılmaktadır. Böylece pürüzsüz, genç ve dinamik bir yüz görünümü meydana getirilmektedir. Yüz germe ameliyatı günümüzde endoskopik tekniklerle de yapılabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Endoskopik Yüz Germe isimli yazıyı inceleyebilirsiniz. 

  Yüz Germe Neden Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Yüz dokularında meydana gelen sarkmayı ve bu sarkmaya bağlı ortaya çıkan görünümü gidermek.
  • Yüz cildindeki kırışıklıkları, çökmeleri ve çizgileri ortadan kaldırmak.
  • Yüzün genç, çekici ve dinamik bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Yüz germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Yüz Germe Kimlere Yapılabilir?

  Yüz germe ameliyatı genellikle 35 yaşından büyük bireyler tarafından tercih edilir. Bunun sebebi yüzü meydana getiren dokulardaki sarkmanın, bahsi geçen yaşlardan sonra fark edilir seviyelere ulaşmasıdır. Bununla birlikte reşit olan bireyler istedikleri yaşta yüz germe ameliyatı yaptırabilmektedir. 

  Yüz Germe Tehlikeli Mi?

  Yüz germe ameliyatı tehlikeli bir operasyon değildir. Ancak her cerrahi işlemin olduğu gibi yüz germe ameliyatının da bazı riskleri vardır. Bu riskler arasında istenmeyen doku hasarı, kanama ve ameliyat sonrası enfeksiyon gibi komplikasyonlar yer almaktadır. Eğer ameliyat alanında uzman bir hekim tarafından, uygun ameliyathane şartlarında gerçekleştirilirse bahsi geçen riskler son derece düşük olacaktır. 

  Yüz Gerdirme Ne Kadar Sürer?

  Yüz gerdirme ameliyatının yapılma amacı ve kapsamı, ameliyatın süresini ciddi ölçüde etkiler. Bazı durumlarda 3 saat kadar süren yüz gerdirme ameliyatı bazı durumlarda ise 6 saate kadar uzayabilir. Doktorunuz ameliyat öncesinde size özel bir planlama yapacak ve ameliyatın tahmini süresi hakkında sizi detaylıca bilgilendirecektir. 

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Yüz gerdirme ameliyatı öncesinde ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah ve uzman bir anestezi doktoru size özel bir anestezi planlaması yapacaktır. Böylece ameliyat süresince ağrı ve rahatsızlık hissi duymanız önlenecektir. 

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı sırasında farklı işlemler gerçekleştirilebilir. Bu operasyon anestezi işleminin gerçekleştirilmesi ile başlar. Daha sonra ise yüz üzerindeki belli bölgelere cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesiler yardımıyla fazla cilt ve yağ dokuları alınır. Kalan cilt dokusu ise pürüzsüz bir yüz görünümü oluşturmak ve sarkmaları ortadan kaldırmak amacıyla gerdirilir. Son olaraksa ameliyatın başında atılmış olan cerrahi kesiler özel estetik dikiş yöntemleri ile kapatılırlar. Böylece ameliyat başarıyla noktalanmış olur. 

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı yaptıran bireyler ameliyatı takip eden 1 ila 2 gece boyunca hastanede misafir edilebilirler. Bu süreçte hastaların bakımı ile özel olarak ilgilenilir. Taburcu olan bireyler ise hızlı bir iyileşme sürecine girerler. Zaman içerisinde yüzlerindeki şişlikler iner ve ödem dağılır. Yaklaşık 1 ay içerisinde, ameliyat ile elde edilen kazanımlar fark edilebilir bir hale gelirler. Bu süreçte hastanın, doktor tarafından verilen tavsiyelere uyması ve reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanması gerekir. 

  İstanbul Yüz Germe Fiyatları 2024

  İstanbul yüz germe ameliyatı fiyatları 2024 ve yüz gerdirme ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button