Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, genital bölgedeki estetik problemlerin giderilmesi, bireyin hem işlevsel hem de estetik açıdan sorunsuz bir genital bölgeye kavuşması amacıyla yapılan operasyonlardır. Genital estetik kapsamında hem ameliyatlı hem de ameliyatsız pek çok işleme başvurulabilir. Ameliyat ile gerçekleşen operasyonlar arasında vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı), labioplasti (iç dudak estetiği), hüdoplasti (klitoris estetiği) yer almaktadır. Ameliyatsız gerçekleşen uygulamalar arasında ise G noktası büyütme, O noktası büyütme ve genital PRP tedavisi gibi uygulamalar bulunmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Vajinoplasti Nasıl Yapılır?’’, ‘’Labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Genital estetik İstanbul ameliyatları ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik operasyonları ve ameliyatsız genital estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik. vajinanın dış kısmı olan vulva ve vajinal kanalda meydana gelen estetik problemleri ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlar sayesinde bazı işlevsel problemleri de gidermek mümkün olmaktadır. Genital bölge son derece hassas bir yapıya sahiptir ve zaman içerisinde; yıpranma, ilerleyen yaş ve genetik yatkınlık gibi etmenler sonucu değişime uğrayabilmektedir. Genital estetik kapsamında yapılan vajinoplasti, labioplasti ve hüdoplasti gibi operasyonlar sayesinde bahsi geçen yıpranmaları ortadan kaldırmak ve genital bölgeye çekici bir görünüm kazandırmak mümkün olmaktadır. Bu operasyonlar cerrahi işlemlerle yapılmaktadır, bununla birlikte bazı bireyler ameliyatsız genital estetik uygulamalarını tercih etmektedirler. 

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik uygulamaları, dolgu işlemleri veya yaşlanma karşıtı uygulamalar yardımı ile yapılır. Bu uygulamalar sırasında cerrahi işlemlere başvurulmaz. Dolayısıyla çoğu zaman anestezi gerektirmezler. Bu uygulamalar arasında genital PRP tedavisi, O noktası büyütme ve G noktası büyütme gibi işlemler yer alır. Bu işlemlerden sonra günlük yaşam dönmek mümkündür. 

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik kapsamında yapılan uygulamalar ve operasyonlar şu gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir:

  • Genital bölgeyi gençleştirmek.
  • Genital bölgenin toplu bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Vajinal dudaklardaki sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Vajinayı daraltmak.
  • Bireyin cinsel birlikteliklerden daha fazla haz almasını ve daha kolay bir şekilde orgazma ulaşmasını sağlamak.
  • Klitorisi çevreleyen klitoris şapkası isimli dokuyu yeniden düzenlemek, bu dokudaki sarkmaları gidermek.

  Genital estetik uygulamaları bu gibi nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Genital Estetik İstanbul Kimlere Yapılır?

  Genital estetik operasyonları, estetik ve kozmetik amaçlar doğrultusunda yapılan işlemler içerir. Yani bireyin sağlığı için zorunlu ve önemli olan operasyonlar değildirler. Bu yüzden reşit olmayan bireylere genital estetik uygulamaları yapılmaz. 18 yaşını doldurmuş olan bireyler ise istedikleri zaman genital estetik yaptırabilirler.

  Genital Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik kapsamında farklı operasyonlara ve uygulamalara başvurulması mümkündür. Dolayısıyla gerçekleştirilen operasyonun ve uygulamanın türüne göre genital estetiğin süresi değişiklik gösterebilir. Labioplasti operasyonları genelde 45 dakikada, vajinoplasti operasyonları 60 dakikada, hüdoplasti operasyonları ise 30 dakikada tamamlanır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genelde 15 ila 20 dakika kadar sürmektedir. 

  Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Genital estetik kapsamında yapılan uygulamalar sırasında genel veya lokal anestezi işlemine başvurulabilir. Böylece hastanın uygulamalar sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması tamamen önlenebilir. Genital estetik operasyonları şu şekilde gerçekleşir:

  • Vajinoplasti: Vajinoplasti operasyonu sırasında hastanın vajinal kanalında yer alan sarkmış ve fazlalık yapmış olan dokulara müdahale edilir. Bu bölgedeki fazla dokular alınır. Kalan dokular ise yeniden düzenlenir. Böylece vajinal kanalın dar bir yapıya kavuşması sağlanır. Vajinoplasti sayesinde vajinal kanalın ilk 5 ila 6 santimetresine daraltma işlemi yapılabilmektedir.
  • Labioplasti: Labioplasti işlemi sırasında iç vajinal dudaklara müdahale edilir. Bu yüzden labioplasti, iç dudak estetiği ismiyle de bilinmektedir. Bu operasyon sırasında iç vajinal dudaklardaki sarkmalar ortadan kaldırılır. Talep dahilinde hüdoplastiyle kombine bir şekilde yapılması da mümkündür.
  • Hüdoplasti: Hüdoplasti ameliyatı sırasında vulvada yer alan klitoris şapkası isimli dokuya müdahale edilir. Bu ince deri dokusundaki sarkmalar giderilir. Böylece vulva üzerinde toplu bir görünüm meydana getirilir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi labioplasti operasyonuyla birlikte, tek bir ameliyatta yapılmaları mümkündür.

  Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genellikle ağrısız enjeksiyon uygulamaları ile yapılmaktadır.

  Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik yaptıran bireyler genelde aynı gün taburcu olurlar. Taburcu olduktan sonra bir süre rahat iç çamaşırları giymeleri, cinsel ilişkiye 4 hafta kadar ara vermeleri ve tam iyileşme gerçekleşene kadar denize veya havuza girmemeleri tavsiye edilir. 

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları 2024, labioplasti fiyatları ve vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button