Popo Estetiği İstanbul

  Popo estetiği İstanbul, poponun yuvarlak, sıkı ve belirgin bir görünüm kazanabilmesi, popo üzerinde veya çevresinde yer alan estetik problemlerin giderilebilmesi için yapılan operasyondur. Popo estetiği dünya genelinde en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Bu operasyon sayesinde popoyu büyütmek, küçültmek veya dikleştirmek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Popo estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Popo estetiği İstanbul sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Popo estetiği İstanbul kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Popo estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul popo estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Popo Estetiği Nedir?

  Popo estetiği, poponun belirgin, çekici ve vücut ile uyumlu bir görünüm kazanması amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Popo estetiği kapsamında yapılan operasyonlar sayesinde popo bölgesinde yer alan çatlaklardan, sarkmalardan ve benzer estetik problemlerden kurtulmak mümkündür. Bu operasyon sayesinde popoyu dikleştirmek, büyütmek, küçültmek ve yeniden şekillendirmek mümkündür. Popo estetiği kapsamında BBL (Brazilian Butt Lift) gibi özel uygulamalara da başvurulabilmektedir. Böylece bireylerin çekici ve belirgin bir popo görünümüne kavuşması sağlanabilmektedir. 

  Popo Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Popo estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Popoyu büyütmek ve belirginleştirmek.
  • Popoyu küçültmek ve popo hattını belirginleştirmek.
  • Popoyu dikleştirmek.
  • Popoda ve çevresinde yer alan sarkmaları ortadan kaldırmak. Gergin ve genç bir popo görünümü meydana getirmek.
  • Çekici ve vücut hatlarıyla uyumlu bir popo görünümü ortaya çıkarmak.

  Popo estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Popo Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Popo estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılır. Daha erken yaşlarda kalçayı meydana getiren dokular henüz gelişimini tamamlamamış olabilir. Bu yüzden bu gibi estetik operasyonlar reşit olmayan bireylere yapılmaz. Reşit olan bireyler ise istedikleri zaman popo estetiği yaptırabilirler. 

  Popo Estetiği Kalıcı Mı?

  Popo estetiği kalıcı bir operasyondur. Ancak eğer beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmez, yaşam tarzı düzenlenmez ve düzenli bir şekilde egzersiz yapılmazsa popo estetiği ile elde edilen kazanımlar kaybedilebilir. Bu yüzden popo estetiği yaptırmayı planlayan bireylere operasyon sonrasında düzenli olarak egzersiz yapmaları ve sağlıklı bir yaşam tarzı edinmeleri tavsiye edilir. 

  Popo Estetiği İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Popo estetiği 3 ila 6 saat kadar sürebilen bir operasyondur. Bu operasyonun süresi, operasyon sırasında yapılan uygulamalara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde operasyonun yapılma amacı da popo estetiğinin süresini etkileyebilir. Doktorunuz size özel bir popo estetiği planlaması yaptıktan sonra ameliyatın tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Popo Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır?

  Popo estetiği kapsamında yapılan dört ayrı uygulama vardır. Bu uygulamalardan bazıları tek bir operasyon kapsamında yapılabilmektedir:

  • Popo Büyütme: Popo büyütme ameliyatı sırasında, hastanın kendi vücudundan alınan fazla yağ dokuları veya özel yapılı implant dokular kullanılır. Böylece kalça hacmi arttırılır, çekici bir kalça görünümü meydana getirilir.
  • Popo Küçültme: Popo küçültme estetiği sırasında popoda yer alan fazla dokular alınır. Böylece poponun vücut hatlarıyla uyumlu, zarif ve çekici bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Popo Dikleştirme: Popo dikleştirme ameliyatı sırasında popoda yer alan dokular yeniden düzenlenir. Sarkmaya yol açan fazla dokular alınabilir veya poponun dik bir görünüm kazanması için kalça bölgesine doku eklenmesi yapılabilir. Popo dikleştirme operasyonu popo küçültme veya popo büyütme gibi ameliyatlar sırasında da yapılabilmektedir.
  • Popo Gerdirme: Popo gerdirme işlemi sırasında popoda yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınır. Kalan dokular yeniden düzenlenir. Böylece gergin ve genç bir popo görünümü meydana getirilir. Bu operasyon bahsi geçen diğer operasyonlarla birlikte yapılabilir.

  Bu operasyonlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılırlar. Böylece hastaların ameliyat sırasında ağrı hissi duyması önlenmiş olur. 

  Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Popo estetiği yaptıran bireyler operasyondan 1 gün sonra taburcu edilirler. Taburcu olan bireylerin bir süre yatarak dinlenmesi gerekir. Ancak yatma ve oturma pozisyonlarına dikkat etmeleri önemlidir. Aynı şekilde ağır işler yapmaları ve kalça bölgesini zorlayacak hareketlerde bulunmaları önerilmez. 10 gün içerisinde kademeli olarak günlük yaşama dönmeleri mümkündür. Ancak bu süreçte tam iyileşme sağlanana kadar doktorun önerdiği bazı noktalara dikkat etmelidirler. 

  İstanbul Popo Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul popo estetiği ücreti ve kalça estetiği fiyatları 2024 gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button