Karın Germe İstanbul

  Karın germe İstanbul; ince, sıkı ve çekici bir karın görünümü meydana getirmek için gerçekleştirilen özel bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde bireyler karın bölgelerinde yer alan sarkmalardan, çatlaklardan ve çizgilerden kurtulabilirler. Karın germe ameliyatı özellikle de bariyatrik cerrahi ve gebelik sonrası gibi süreçlerde sıkça tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Mini karın germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Karın germe İstanbul estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Karın gerdirme ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Karın germe İstanbul ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul karın germe ameliyatı ve mini karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Karın Germe Nedir?

  Karın germe, karın bölgesinde yer alan sarkmaların ve çatlakların giderilmesi için yapılan, özel cerrahi tekniklerle gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde karın bölgesindeki sarkma gibi estetik problemler giderilebilir, sıkı bir karın görünümü meydana getirilebilir. Karın germe estetiği sırasında liposuction gibi gelişmiş işlemlere ve cerrahi uygulamalara başvurulur. Bu uygulamalar sayesinde bel, karın ve göbek bölgesi arasında estetik bir bütünlük oluşturulur. Karın germe estetiği operasyonu gerçekleştiren doktor tarafından tamamen bireyin talepleri ve genel estetik ölçütlere uygun bir şekilde planlanmaktadır. 

  Mini Karın Germe Nedir?

  Mini karın germe, klasik karın germe ameliyatına kıyasla daha küçük çaplı bir estetik operasyonudur. Bu operasyon sırasında genelde göbek deliği konumlandırma gibi işlemler yapılmaz. Çok daha bölgesel ve küçük çaplı işlemlere başvurulur. Bu yüzden mini karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci çok daha kısa olmaktadır. 

  Karın Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Karın germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Karın bölgesinde, kilo alımı ve benzer etmenler sebebiyle meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Karnı ve beli inceltmek.
  • Karın ve bel bölgesinin estetik açıdan çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Karın bölgesinde meydana gelen çatlakları, kırışıklıkları ve benzer estetik problemleri ortadan kaldırmak.

  Karın germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Karın germe ameliyatı son derece kapsamlı cerrahi işlemler ve uygulamalar barındırır. Bu yüzden bu operasyonun reşit olmayan bireylere yapılması önerilmez. Bununla birlikte karın bölgesindeki doku gelişimi tamamlanmış olan ve 18 yaşını doldurmuş olan bireyler istedikleri zaman karın germe ameliyatı yaptırabilirler. Yakın zamanda gebe kalmayı planlayan veya hali hazırda hamile olan bireylere ise karın germe ameliyatını daha sonra yaptırmaları tavsiye edilir. Bu sadece karın germe ameliyatı ile elde edilen kazanımlar, gebelik sürecinde meydana gelen vücut değişimlerinden etkilenmez, çok daha kalıcı olurlar. 

  Karın Germe Tehlikeli Mi?

  Karın germe ameliyatı tehlikeli bir operasyon değildir. Ancak bu operasyonu tehlikeli ve riskli kılabilecek bazı faktörler vardır. Bu faktörler çoğu zaman operasyonun uzman olmayan bir ekip tarafından, ideal olmayan ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmesi sebebiyle ortaya çıkarlar. Bu yüzden karın germe ameliyatında doktor seçimi son derece önemlidir. 

  Karın Germe İstanbul Kalıcı Mı?

  Karın germe ameliyatı ile elde edilen kazanımları ömür boyu korumak isteyen bireylere, ameliyatın ardından düzenli olarak spor yapmaları tavsiye edilir. Aynı şekilde beslenme alışkanlıklarını düzenlemeleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı edinmeleri tavsiye edilir. 

  Karın Germe Ne Kadar Sürer?

  Karın germe ameliyatı İstanbul daha önce de bahsettiğimiz gibi iki farklı şekilde yapılır. Tam karın germe ameliyatı (Total karın germe ameliyatı) yaklaşık 3 ila 4 saat kadar sürer. Mini karın germe ameliyatı ise genelde 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanmış olur. Bu süreler ameliyat sırasında yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir, doktor bahsi geçen süreler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır. 

  Karın Germe İstanbul Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı sırasında hastanın ağrı hissi duymasını engellemek ve ameliyatın ideal bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için genel anestezi işlemine başvurulur. Ameliyat sırasında özel teknikler kullanılarak karın bölgesinde fazlalık yapan yağ ve deri dokuları alınır. Kalan dokular ise sıkı bir karın görünümü meydana getirmek için yeniden düzenlenir. Bu süreçte göbek deliği gibi dokuların konumu da bahsetmiş olduğumuz amaç doğrultusunda düzenlenebilir. Karın germe ameliyatı sırasında karın bölesinin tamamına, mini karın germe ameliyatı sırasında ise alt karın bölgesine müdahale edilir. 

  Karın Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Karın germe ameliyatı yaptıranlar, ameliyatın ardından 1-2 gece hastanede kalırlar. Daha sonra ise taburcu olur ve evlerine dönerler. Karın germe ameliyatından sonra ameliyat bölgesinin zarar görmemesi için karın bölgesini zorlayacak hareketler yapılmamalıdır. En az bir hafta boyunca yatarak dinlenilmeli, yalnızca doktorun izin verdiği faaliyetler gerçekleştirilmelidir. Hastalar karın germe sonrası iyileşme sürecinde özel bir korse kullanırlar. Bu korse sayesinde iyileşme süreci daha ideal ve daha hızlı geçecektir. Ameliyattan 2 ila 4 hafta sonra işe dönmek mümkündür ancak tam iyileşme gerçekleşene kadar bazı sınırlamalara uymaya devam edilmelidir.

  İstanbul Karın Germe Fiyatları 2024

  İstanbul karın germe fiyatları ve mini karın germe fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button