Meme Büyütme İstanbul

  Meme büyütme İstanbul, memelerin büyütülmesi ve şekillendirilmesi amacıyla yapılan özel bir estetik operasyonudur. Memelerin boyutu ve biçimi kadın bedeninin estetik bütünlüğü açısından son derece önemlidir. Bazı bireyler genetik sebeplerden küçük memelere sahip olabilirler. Bu son derece doğaldır. Küçük memelere sahip olan bazı bireyler estetik tercihleri sebebiyle memelerini büyütmek isteyebilir, bu amaç doğrultusunda da meme büyütme estetiğine başvurabilirler. Meme büyütme estetiği sayesinde memelere hacim kazandırmak, memeleri şekillendirmek ve memelerin daha çekici bir görünüme sahip olmalarını sağlamak mümkündür. Bu operasyon meme dikleştirme gibi diğer göğüs estetiği operasyonlarıyla birlikte yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Meme büyütme İstanbul estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göğüs büyütme İstanbul estetiği nasıl olur?’’, ‘’Göğüs büyütme estetiği kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme büyütme estetiği hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Meme Büyütme Nedir?

  Meme augmentasyonu halk arasında meme büyütme ameliyatı veya meme büyütme estetiği olarak da bilinen, memelerin daha dolgun bir yapıya kavuşması için yapılan gelişmiş bir operasyondur. Bu operasyon sırasında memelere hacim kazandırmak için silikon yapılı, özel meme implantları kullanılmaktadır. Bu implantlar memelere şekil vermek, memeleri büyütmek ve memelere dik bir yapı kazandırmak için göğüs bölgesine özenle yerleştirilmektedir. Bahsi geçen implantlar memelere, meme başlarından, memelerin altından veya koltuk altından yerleştirilebilmektedirler. Kimi zaman sonuçları daha da güzelleştirmek için implantlara ek olarak yağ enjeksiyonları da kullanılabilir. 

  Meme Büyütme Neden Yapılır?

  Meme büyütme estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Memelere hacim kazandırmak ve memeleri belirginleştirmek.
  • Memelerin büyük ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Memeler arasındaki boyut farkını ortadan kaldırmak.
  • Memelerin pozisyonu üzerinde düzenlemeler yapmak.
  • Memelerin dik bir yapı kazanmasını sağlamak.

  Meme büyütme estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Göğüs Büyütme Kimlere Yapılabilir?

  Meme büyütme estetiği cerrahi işlemlerle yapılan, estetik amaçlı bir operasyondur. Bu yüzden bu operasyon, 18 yaşını doldurmuş ve meme gelişimini tamamlamış olan bireylere yapılmaktadır. Reşit olmayan bireylerin meme büyütme ameliyatı yaptırmaları önerilmemektedir. Buna ek olarak hamilelik sürecinde olan veya hali hazırda bebek emziren bireylere de meme büyütme estetiğini bir süre ertelemeleri önerilir. Meme büyütme estetiği sırasında süt bezlerine veya süt kanallarına zarar verilmez, yani estetik sonrasında da emzirme faaliyeti gerçekleştirilebilir. Ancak emzirme sürecinin yarım kalması bebeğin gelişimi için faydalı olmayabilir. 

  Meme Protezi

  Meme protezlerinin pek çok türü vardır. Bunlardan bazıları silikon yapılıdır, bazılarının içinde ise tuzlu su gibi maddeler yer almaktadır. Meme büyütme ameliyatı sırasında memelere yerleştirilecek olan protezler doktorun yönlendirmeleri ve hastanın tercihleri sonucu belirlenmektedir. 

  Meme Büyütme İstanbul Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Meme büyütme ameliyatı ağrısızdır, bu operasyon çoğu zaman genel anestezi gibi etkili anestezi uygulamaları altında yapılmaktadır. Böylece bireyin ameliyat sırasında ağrı hissi duyması veya işlemleri hissetmesi önlenmektedir. 

  Meme Büyütme Ameliyatı Riskli Mi?

  Meme büyütme ameliyatı, her cerrahi işlem gibi bazı riskler barındırır. Eğer ameliyat uzman bir estetik cerrahı tarafından, ideal koşullar altında gerçekleştiriliyorsa bu riskler son derece düşüktür. 

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1 ila 2 saat kadar sürmektedir, işlemlerin detaylarına göre bu süre bir miktar değişiklik gösterebilmektedir. Doktorunuz meme büyütme ameliyatının süresi hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Meme Büyütme İstanbul Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı hastanın ağrı hissi duymasını önlemek adına özel bir anestezi işlemiyle birlikte yapılır. Ameliyat sırasında daha önce belirlenmiş olan meme ucu, meme altı veya koltuk altı gibi bölgelerden memelere, özel yapılı implantlar yerleştirilir. İmplantların yerleştirilmesi için açılan kesiler estetik dikiş uygulamaları ile kapatılır ve ameliyat son bulur. 

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Hastalar meme büyütme ameliyatının gerçekleştiği gün veya bir sonraki gün taburcu edilirler. İyileşme sürecindeyken bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ameliyat bölgesi iyileşene kadar doktorun kullanılmasını tavsiye ettiği tarzda sütyen kullanılmalıdır.
  • Operasyon bölgesini zorlayacak veya incitecek hareketler yapılmamalıdır.
  • İyileşme tamamlanana kadar denize veya havuza girilmemelidir.
  • Reçete edilmiş olan ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Yorucu sporlara bir süre ara verilmelidir.

  Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. 

  İstanbul Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul meme büyütme fiyatları 2024 ameliyatı ve İstanbul göğüs büyütme estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button