Boyun Germe İstanbul

  Boyun germe İstanbul ameliyatı, boyun ve çevresinde yer alan deri dokusunun sıkı bir görünüme kavuşması ve bireyin bu bölgedeki sarkmalardan kurtulması amacıyla gerçekleştirilen operasyondur. Boyun bölgesi yüz, çene ve dekolte bölgesi arasında estetik bir geçiş oluşturur. Bu yüzden boyunca var olan estetik problemler bahsi geçen bölgelerin görünümünü de olumsuz etkileyebilir. Boyun bölgesinde, kilo alıp verme ve benzer etmenler sonucu gelişen sarkma gibi problemler boyun germe estetiği ile ortadan kaldırabilmektedir. Böylece çekici ve zarif bir boyun görünümü meydana getirilebilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Boyun germe estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Boyun germe estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Boyun germe ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Boyun germe ameliyatı kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul boyun germe ameliyatı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Boyun Germe Nedir?

  Boyun germe, boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak, bahsi geçen bölgelerde estetik bir görünüm meydana getirmek için yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde boyun bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınabilir. Böylece yüz, çene, boyun ve dekolte bölgesi arasında estetik bir geçiş oluşturulabilir. Boyun germe ameliyatı günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Özellikle de yaşa bağlı sarkmalar, ciddi kilo kaybı veya obezite cerrahilerinin ardından bu operasyona sıkça başvurulmaktadır. 

  Boyun Germe Neden Yapılır?

  Boyun germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Boyun bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusunu almak, böylece boyun bölgesindeki sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Boyun bölgesinin, çene hattı ve dekolte bölgesi arasında estetik bir geçiş oluşturmasını sağlamak.
  • Boyun bölgesinin genç, sıkı ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Boyun bölgesindeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmak.

  Boyun germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Boyun Germe Kimlere Yapılabilir?

  Boyun germe ameliyatı genellikle orta yaşlı veya daha büyük bireylere uygulanır. Bunun sebebi, ilerleyen yaşla birlikte bağ dokuların zayıflaması ve boyun dokularının sarkmasıdır. Bununla birlikte bazı bireylerde aşırı miktarda kilo verme veya benzer etmenler sonucu da boyun sarkması görünebilmektedir. Bu yüzden boyun gerdirme ameliyatı daha genç yaştaki hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Genel olarak bahsetmek gerekirse 18 yaşını doldurmuş her birey talep dahilinde, istediği zaman boyun gerdirme estetiği yaptırabilmektedir. 

  Boyun Germe Ağrılı Mı?

  Boyun germe ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyat öncesinde anestezi uzmanı bir doktor ve ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah, ameliyatın uzunluğuna ve hastanın genel sağlık durumuna özel olarak bir anestezi planlaması yapmaktadır. Bu sayede ameliyat sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyma riski ortadan kaldırılmaktadır. 

  Boyun Germe Kalıcı Mı?

  Boyun germe ameliyatı sayesinde gerdirilen ve düzenlenen boyun dokuları, yıllar içerisinde yeniden yıpranabilir ve sarkmaya uğrayabilirler. Bunu önlemenin en etkili yolu düzenli olarak spor yapmak, sağlıklı beslenmek ve ideal bir yaşam tarzı edinmektir. Doktorunuz ameliyat sonrasında bu konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Boyun Germe Ne Kadar Sürer?

  Boyun germe ameliyatı genelde 3 ila 5 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Boyun, geniş bir vücut bölgesidir ve boyun germe ameliyatı sırasında yapılan tüm işlemler büyük bir hassasiyet ile gerçekleştirilir. Bu yüzden ameliyatın, benzer estetik operasyonlarına kıyasla daha uzun sürmesi gayet normaldir. 

  Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Boyun germe ameliyatı sırasında ilk olarak anestezi işlemi gerçekleştirilir. Sonra ise doktorun, hasta için özel olarak hazırladığı planlama dahilinde, boyunda yer alan dokular yeniden düzenlenir. Bu bölgedeki fazla yağ ve deri dokusu alınır. Bölgede kalan deri dokusu ise özel tekniklerle gerdirilir. Böylece ameliyat başarı ile tamamlanmış olur. 

  Boyun Germe Öncesi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Boyun germe ameliyatı öncesinde doktor ile hasta detaylı bir görüşme yaparlar. Bu görüşme sırasında doktor, hastasının boyun bölgesini inceler. Bu bölgeyle ilgili fark ettiği estetik problemleri not alır. Daha sonra ise hastasının ameliyattan beklentilerini dinler. Tüm bu etmenler doğrultusunda hastasına özel bir ameliyat planlaması hazırlar.

  Boyun germe ameliyatı sonrasında ise hastalar genellikle 1 gün boyunca hastanede kalırlar. Taburcu olan hastalara ilaçlarını düzenli olarak kullanmaları, boyun bölgesini zorlayacak ve incitecek hareketlerden kaçınmaları önerilir. 

  İstanbul Boyun Germe Fiyatları 2024

  İstanbul boyun germe ameliyatı fiyatları ve boyun gerdirme fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button