Botoks İstanbul

  Botoks İstanbul, cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak, cilde pürüzsüz ve genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Yüz cildinin altında yüz ifadelerinin ve mimiklerin oluşmasını sağlayan kas dokuları yer alır. Bu dokuların aşırı kullanımı ve ilerleyen yaş gibi faktörler sebebiyle zaman içerisinde cilt yüzeyinde kırışıklıklar ve çizgiler meydana gelebilir. Botoks uygulaması bu kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi, cildin çekici bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilir. Bu uygulama aşırı terleme gibi sorunları ortadan kaldırmak için de yaygın olarak tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Botoks nasıl yapılır?’’, ‘’Botoks ne kadar sürer?’’, ‘’Botoks İstanbul sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Botoks İstanbul hangi bölgelere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul botoks uygulaması ve benzer ameliyatsız estetik işlemleri hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks, botulinum toksin isimli özel bir sıvı yardımıyla yapılan hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan işlemdir. Bu işlem sayesinde pek çok vücut bölgesindeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Alanında uzman bir estetik cerrahi hekimi tarafından yapıldığı takdirde son derece güvenli olan bu uygulama, günümüzde özel muayenehanelerde, özel hastanelerde ve özel kliniklerde yaptırılabilmektedir.

  Botoks İstanbul Neden Yapılır?

  Botoks işlemi pek çok farklı amaç doğrultusunda yapılabilir. Bu amaçlardan en yaygın olanı hedef bölgede, özellikle de yüz bölgesinde yer alan kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtulmaktır. Bununla birlikte migren atakları sırasında hissedilen baş ağrısının şiddetini veya sıklığını azaltmak için de botoks tedavisine başvurulabilir. Aynı şekilde aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmak amacıyla da botoks işlemi yapılabilir. Doktorunuz, botoksun talep edilme amacı ne olursa olsun tüm işlemleri sizin ihtiyaçlarınıza ve taleplerine özel olarak planlayacaktır. 

  Botoks Kimlere Yapılır?

  Botoks işlemi çoğunlukla kozmetik ve estetik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Bu yüzden de pek çok estetik uygulama gibi, botoksun da reşit olmayan bireylere yapılması önerilmez. 18 yaşını doldurmuş olan bireyler iste istedikleri zaman, talep dahilinde botoks yaptırabilirler. Bununla birlikte botoks yaptırmayı planladıkları bölgede açık bir yaranın veya aktif bir enfeksiyonun var olmaması gerekir. Aksi takdirde botoks işlemi bir süreliğine ertelenebilir.

  Botoks İstanbul Hangi Bölgelere Yapılır?

  Botoks işlemi şu gibi bölgelere uygulanabilir:

  • Kaz ayağı kırışıklıklarını yok etmek için göz çevresine.
  • Burun çevresinde yer alan kırışıkları ve çizgileri gidermek için burun çevresine.
  • Ağız ve dudak çevresinde yer alan çizgileri ortadan kaldırmak için ağız çevresine.
  • Alındaki çizgiler için alın bölgesine.
  • Elmacık kemiği çevresindeki estetik problemler için yanak bölgesine.
  • Aşırı terleme sorununu gidermek için koltuk altlarına ve yüz bölgelerine.
  • Botoksla migren tedavisi kapsamında alın ve şakak civarına.

  Botoks işlemi bu gibi bölgelere uygulanabilir. 

  Botoksun Faydaları Nelerdir?

  Botoksun faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kırışıklıkları ve çizgileri gidermek için son derece etkilidir.
  • Bölgede yer alan kas dokusunun aşırı miktarda çalışmasını ve buna bağlı olarak kalınlaşmasını önler. Böylece hedef bölgedeki cilt dokusu kırışmamış ve yıpranmamış olur.
  • Bireyin canlı, pürüzsüz ve çekici bir cilt görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Kasların kontrollü bir biçimde gevşemesini ve cildin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Botoksun faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Botoks İstanbul Kalıcı Mı?

  Botoksun etkileri kalıcı değildir, zamanla kaybolurlar. Bu etkiler genelde 4 ila 6 ay boyunca kalır ve daha sonra ise zamanla kaybedilirler. Bahsi geçen süre bireyin cilt tipine, yaşam tarzına ve beslenme alışkanlıklarına göre değişiklik gösterebilir. 

  Botoks Tekrarlanabilir Mi?

  Daha önce botoks yaptırmış olan bireyler, talep dahilinde botoks işlemlerini yeniletebilirler. Bu işlem genelde 6 ayda bir tekrarlanmaktadır. Doktorunuz botoks işleminin hangi aralıklarla tekrarlanabileceği gibi konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Botoks İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Botoks işlemi yaklaşık 15 dakika içerisinde son bulur. Doktor, bu işlem öncesinde tamamen hastasına özel bir botoks planlaması yapar. Bu yüzden botoks sırasında tüm işlemler bu planlama dahilinde, hızlıca gerçekleştirilir. 

  Botoks İstanbul Nasıl Yapılır?

  Botoks işlemi, ameliyatsız estetik uygulamalar arasında hasta için en konforlu ve ağrısız uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın ilk adımında, botoks iğnesinin yapılacağı cilt bölgesine anestezi etkisi taşıyan bir krem uygulanır. Kremin etkileri başladıktan sonra ise hedef bölgeye botoks sıvısı enjekte edilir ve uygulama tamamlanır. Botoks yaptıran bireyler işlem tamamlandıktan sonra kaldıkları yerden hayatlarına devam edebilirler. 

  İstanbul Botoks Fiyatları 2024

  İstanbul botoks fiyatları 2024 ve botox ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button