Şakak Germe İstanbul

  Şakak germe İstanbul, kaş kaldırma gibi isimlerle de bilinen ve yüzün üst bölgesinin çekici bir görünüm kazanması amacıyla yapılan özel bir operasyondur. Şakak bölgesinde yer alan dokular zaman içerisinde ideal konumlarını kaybedebilir ve sarkabilirler. Buna bağlı olarak kaşlarda da düşüklük meydana gelebilir. Bazı bireyler ise bu görünüme genetik sebeplerden sahiptirler. Temporal kaş kaldırma olarak da bilinen şakak germe ameliyatı sırasında bahsi geçen görünüm ortadan kaldırılabilir. Böylece hem kaşlara ideal bir görünüm kazandırılabilir hem de kaş ve alın çevresinde yer alan kırışıklık gibi problemler giderilebilir. Yazımızın devamında ‘’Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Kaş kaldırma ne kadar sürer?’’, ‘’Şakak germe kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Şakak germe ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul şakak germe ve kaş kaldırma operasyonu hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Şakak Germe Nedir?

  Şakak germe ameliyatı, şakak bölgesinde yer alan sarkmaları gidermek, kaz ayağı kırışıklıklarını ortadan kaldırmak ve kaşlara ideal bir konum kazandırmak amacıyla yapılan özel bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde yüzün üst bölgesinde yer alan estetik problemler dikkatle ortadan kaldırılabilir. Böylece yüzün estetik bütünlüğü pekiştirilebilir. En nihayetinde ise son derece çekici ve genç bir yüz görünümü meydana getirilir. Bu operasyon halk arasında kaş kaldırma gibi isimlerle de bilinmektedir. 

  Şakak Neresidir?

  Şakak bölgesi; kulak, yanak, alın ve göz arasında kalan, çukursu bir bölgedir. Başın her iki yanında da bulunan şakaklar, zaman içerisinde çeşitli estetik problemler edinebilirler. Bu problemler şakak gerdirme veya kaş kaldırma gibi isimlerle bilinen operasyon sayesinde ortadan kaldırılabilir. 

  Şakak Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Şakak germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Şakak bölgesindeki kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek.
  • Alın bölgesinin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak.
  • Göz çevresinde yer alan kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek.
  • Göz çevresini sıkılaştırmak.

  Şakak gerdirme ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Şakak Germe İstanbul Kimlere Yapılır?

  Şakak germe ameliyatı reşit olan her bireye uygulanabilir. Bu uygulama hem dünyada hem de ülkemizde her geçen gün daha da çok tercih edilmektedir. Günümüzde gerek kadınlar gerekse de erkekler, şakak germe ameliyatı için sıkça estetik hekimlerine başvurmaktadırlar. Bununla birlikte şakak germe ameliyatı 18 yaşından küçük olan bireylere önerilmez. Reşit olmayan bireylerin bu operasyonu yaptırabilmeleri için 18 yaşına kadar beklemeleri gerekir. 

  Şakak Germe Ağrılı Mı?

  Şakak germe ağrılı bir operasyon değildir. Bu operasyon sırasında hastaya genel anestezi uygulanır. Böylece hastanın ameliyat sırasında yapılan işlemler sebebiyle ağrı hissi duyması önlenebilir. Şakak germe ameliyatı sırasında yapılan anestezi uygulaması doktor ve anestezi uzmanı tarafından tamamen yapılacak olan ameliyatın detaylarına özel olarak planlanırlar. 

  Şakak Germe Ne Kadar Sürer?

  Şakak germe ameliyatı yaklaşık 2 ila 4 saat sürer. Bazı durumlarda ameliyatın 6 saate kadar uzaması da gayet normaldir. Doktorunuz ameliyat öncesinde, şakak germe ameliyatının tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Şakak Germe Nasıl Yapılır?

  Şakak germe ameliyatı öncesinde ilk olarak hasta ile detaylı bir görüşme yapılır. Bu görüşme sırasında hastanın ameliyattan beklentileri ve sahip olmak istediği görünüm dinlenir. Daha sonra ise şakak bölgesi üzerinde çeşitli incelemeler yapılır. En nihayetinde ise bireyin talepleriyle uygun, estetik ölçütlerle örtüşen bir ameliyat planlaması yapılır.

  Ameliyat aşamasına geçildiğinde ise başvurulan ilk işlem genel anestezidir. Genel anestezi sayesinde hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması tamamen engellenir. İşlemler sırasında şakak bölgesinde yer alan dokular yeniden düzenlenir ve hedeflenen görünüm meydana getirilir. Böylece ameliyat başarı ile noktalanmış olur. 

  Şakak Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Şakak germe ameliyatı yaptıran bireyler genellikle 1 gece boyunca hastanede kalırlar. Taburcu olduklarında yüzlerinde sargı vardır. Sargı genellikle 2 gün içerisinde çıkarılır. İyileşme sürecinde olan hastalara bir süre boyunca sırt üstü uzanarak uyumaları, şakak bölgesine dokunmamaları ve doktor tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmaları tavsiye edilir. 

  İstanbul Şakak Germe Fiyatları 2024

  İstanbul şakak gerdirme fiyatları ve kaş kaldırma ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button