Koruyucu Rinoplasti İstanbul

  Koruyucu rinoplasti İstanbul, burunda yer alan kıkırdak, bağ doku ve benzer yumuşak dokular korunarak gerçekleştirilen, son derece gelişmiş bir burun estetiği tekniğidir. Klasik burun estetiği ameliyatları sırasında, hedef dokuları şekillendirmek ve burna estetik bir yapı kazandırmak için çeşitli işlemler gerçekleştirilir. Bu işlemlerin bazıları, burun ve burun çevresinde yer alan yumuşak dokuların yıpranmasına, belli miktarda hasar görmesine neden olur. Buna bağlı olarak da ameliyat sonrasında yüzde yoğun bir ödem ve morluk görülür. Koruyucu rinoplasti tekniğinde ise bahsi geçen dokulara zarar verilmez, tüm uygulamalar yalnızca üzerinde işlem yapılması planlanan dokular hedef alınarak gerçekleştirilir.

  Böylece burun ameliyatı sonrasında hastalar çok daha çabuk iyileşir ve günlük yaşamlarına daha hızlı bir şekilde dönebilirler. Yazımızın devamında ‘’Koruyucu burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Koruyucu burun estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Koruyucu burun estetiğinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Koruyucu rinoplasti kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul koruyucu rinoplasti ve benzer konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Koruyucu Rinoplasti Nedir?

  Koruyucu rinoplasti, günümüzde burun estetiği ameliyatları sırasında tercih edilen en modern ameliyat tekniğidir. Bu teknik hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Bunun sebebi koruyucu rinoplasti sırasında, burunda yer alan yumuşak dokulara zarar verilmemesidir. Bu yumuşak dokular arasında bağ dokular, kıkırdaklar ve kemik dokuları yer alır. Ameliyat sırasında bu dokulara zarar verilmediği için hastalar ameliyattan sonra çok daha çabuk iyileşirler. İyileşme sürecindeyken yüzlerindeki morarma ve şişlik son derece azdır. Dolayısıyla günlük yaşamlarına ve işlerine hızlı bir şekilde dönerler. Koruyucu rinoplasti halk arasında koruyucu burun estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. 

  Koruyucu Rinoplasti Neden Yapılır?

  Koruyucu rinoplasti şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Burun kemiğinde görülen eğrilikleri düzeltmek.
  • Burundaki kemerli görünümü ortadan kaldırmak.
  • Burnun estetik açıdan yüz ile uyumlu ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Burnu küçültmek.
  • Burun ucu düşüklüğünü ortadan kaldırmak.

  Koruyucu burun estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Koruyucu Rinoplasti Kimlere Yapılır?

  Koruyucu rinoplasti genellikle burun estetiği yaptırmak isteyen ancak ameliyat sonrası süreçlerden ve klasik burun ameliyatının bazı sık görülen istenmeyen sonuçlarından çekinen bireyler tarafından tercih edilir. Özellikle de yoğun bir çalışma hayatı olan ve uzun süreli bir iyileşme sürecine vakit ayıramayacak olan bireyler koruyucu rinoplastiyi daha çok tercih ederler. Bununla birlikte koruyucu rinoplasti 18 yaşını doldurmuş olan her bireye uygulanabilmektedir. Muayene sonucunda doktorunuz mevcut burnunuzun bu teknikler için uygun olup olmadığını belirleyecektir. 

  Koruyucu Rinoplastinin Faydaları Nelerdir?

  Koruyucu rinoplastinin avantajları ve faydaları şunlardır:

  • Ameliyat sırasında yalnızca hedef dokulara müdahale edilir.
  • Ameliyat son derece hassas bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Ameliyat sonrası iyileşme süreci daha kısadır.
  • Ameliyat sonrasında şişlik, ödem ve morluk gibi sorunlar son derece minimaldir.
  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşir.
  • Günlük yaşama dönüş son derece hızlıdır.
  • Ameliyat sonrasında burun ucu yeniden düşmez.
  • Açık çatı deformitesi ve semer burun gibi rinoplastinin klasik komplikasyonları neredeyse hiç görülmez

  Koruyucu burun estetiğinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Koruyucu Rinoplasti Ağrılı Mı?

  Koruyucu rinoplasti ağrılı bir operasyon değildir. Çünkü ameliyat öncesinde hastalara anestezi işlemi yapılmaktadır. Anestezi işleminin uzunluğu ve detayları, ameliyatın kapsamına ve süresine göre özel olarak ayarlanmaktadır. Böylece hastalar ameliyat süresince ağrı ve rahatsızlık hissi duymamaktadır. 

  Koruyucu Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Koruyucu rinoplasti ameliyatının süresi, ameliyat sırasında yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterebilir. Bu operasyon genellikle 2 saat kadar sürmektedir. Doktorunuz koruyucu burun estetiğinin süresi hakkında, ameliyat öncesinde detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Koruyucu Rinoplasti Nasıl Yapılır?

  Koruyucu rinoplasti ameliyatı sırasında ilk olarak hastaya anestezi uygulanır. Böylece hastanın ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması önlenmiş olur. Daha sonra ise burun delikleri içerisinden gerçekleştirilen işlemler yardımıyla daha önceden planlanmış olan değişimler yapılır. Bu işlemler sırasında burunda yer alan önemli dokulara zarar verilmez. Yalnızca hedef dokulara müdahale edilir. 

  Koruyucu Rinoplasti Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Koruyucu burun estetiği öncesinde doktor ile hasta detaylı bir görüşme yaparlar. Bu görüşme sırasında hastanın burun estetiğinden ne gibi beklentileri olduğu dinlenir. Burun üzerinde çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. Sonra ise hasta ile birlikte ameliyatın detayları planlanır. Hasta ameliyat hakkında detaylı olarak bilgilendirilir.

  Koruyucu burun estetiği sonrasında ise hastalar genellikle 1 gece boyunca hastanede kalırlar. Daha sonra ise taburcu edilirler. Yaklaşık 1 hafta içerisinde burunlarındaki ödem ve morluk büyük oranda kaybolur. Bu süreçte doktorlarının da yönlendirmesi ile günlük yaşamlarına dönebilirler. 

  İstanbul Koruyucu Rinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul koruyucu rinoplasti ücreti ve koruyucu burun estetiği fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button