Liposuction İstanbul

  Liposuction İstanbul, erimeye karşı direnç kazanmış yağ dokularını almak, bireyin çekici vücut hatlarına kavuşabilmesini sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Bireylerin karın, basen, kalça ve benzer bölgelerinde sporla veya diyet ile erimeyen yağ kitleleri olabilir. Bu kitleler bulundukları bölgelerin hatlarını gizleyebilirler. Liposuction işlemi sayesinde bahsi geçen yağ dokularını, bölgedeki diğer dokulardan ayırmak, kalan yağ dokularını şekillendirmek ve ayrılan yağ dokularını vücut dışına tahliye etmek mümkün olmaktadır.

  Yazımızın devamında ‘’Liposuction işlemi nasıl yapılır?’’, ‘’Liposuction hangi bölgelere yapılabilir?’’, ‘’Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Liposuction kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul liposuction işlemi ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Liposuction Nedir?

  Liposuction, çeşitli vücut bölgelerinde yer alan fazla yağ dokusunun alınabilmesi, vücut hatlarının belirginleştirilmesi ve bireyin çekici vücut hatlarına kavuşabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Vücudun çeşitli bölgelerinde spor veya diyet gibi uygulamalarla erimesi mümkün olmayan inatçı yağ kitleleri bulunur. Bu kitleler bulundukları bölgedeki vücut hatlarını gizlerler. Ortaya çıkardıkları görünüm sebebiyle de bireyin özgüvenine zarar verebilirler. Liposuction işlemi, bahsi geçen yağ dokularının güvenli ve hızlı bir uygulamayla alınabilmesi için yapılır. Bu işlem günümüzde vaser liposuction şeklinde de yapılabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vaser Liposuction isimli yazıyı inceleyebilirsiniz. 

  Liposuction Neden Yapılır?

  Liposuction şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Erimeye dirençli yağ dokularının güvenli bir şekilde vücuttan tahliye edilmesi.
  • Bedenin estetik bütünlüğü için önemli olan vücut hatlarının belirginleştirilmesi.
  • Bireyin çekici beden hatlarına kavuşması.
  • Vücut hatlarının şekillendirilmesi.

  Liposuction işlemi bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

  Liposuctiıon şu gibi bölgelere uygulanabilir:

  • Kalça ve kalça geçişler.
  • Uyluk bölgesi.
  • Karın ve sırt bölgesi.
  • Göğüs bölgesi.

  Liposuction işlemi inatçı yağ dokularının alınabilmesi için bahsi geçen bölgelere yapılabilmektedir.

  Liposuction Kimlere Yapılır?

  Liposuction 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılır, reşit olmayan bireylerin liposuction yaptırması önerilmez. 

  Liposuctionla Kilo Verilir Mi?

  Liposuction kilo verme amacıyla yapılan bir uygulama değil, bir vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bununla birlikte liposuction işlemi sırasında, yağ dokularının alınması nedeniyle belli miktarda kilo verilmesi mümkündür. Bu işlemle bireyin verdiği kilo miktarı, liposuction işleminin kapsamına ve hangi bölgelere uygulandığına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

  Liposuction Zararlı Mı?

  Liposuction kendi başına zararlı bir uygulama değildir. Ancak bu uygulamayı zararlı veya tehlikeli kılabilecek bazı faktörler vardır. Bu faktörlerin başında ise liposuction işleminin, bu uygulama konusunda yetkin olmayan ekipler tarafından, ideal olmayan şartlar altında ve uygun olmayan kişilerde veya miktarlarda gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden liposuction yaptırmayı planlayan bireylere mutlaka alanında uzman olan bir hekimden hizmet almaları önerilmektedir. 

  Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Liposuction işlemi, uygulamanın hangi vücut bölgelerine yapıldığına ve liposuctionın kapsamına göre 1 ila 2 saat kadar sürebilir. Doktorunuz bu uygulama öncesinde hem sizin taleplerinizi hem de genel estetik ölçütleri baz alarak size özel bir estetik planlaması yapacaktır. İşlemlerin tamamı bu planlamaya göre gerçekleşeceği için uygulama öncesinde sizi liposuctionın tahmini süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Liposuction Nasıl Yapılır?

  Liposuction işlemi sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını önlemek için iki farklı anestezi uygulamasına başvurulabilir. Bunlardan en çok tercih edileni genel anestezidir, bununla birlikte daha küçük çaplı işlemler için lokal anestezi işlemi de tercih edilebilmektedir. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra hastanın hedef vücut bölgesine küçük bir cerrahi kesi açılmaktadır. Bu kesiden bölgedeki kan damarlarını küçülterek kanamayı azaltan ve yağların diğer dokulardan, bu dokulara zarar verilmeden ayrılmalarını sağlayan bir sıvı verilmektedir. Daha sonra ise bu sıvı sayesinde dokulardan ayrılan yağlar, kanül adı verilen özel borularla vakum yardımıyla çekilmektedir. Böylece liposuction (yağ emme) işlemi başarıyla tamamlanmaktadır. 

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lokal anesteziyle liposuction yaptıran bireyler, ameliyattan sonraki iki ila üç saat içerisinde taburcu edilebilirler. Ancak genel anesteziyle liposuction yaptıran kişilerin 1 gece boyunca hastanede kalmaları gerekebilir. Liposuction işlemi sonrası bir hafta içerisinde, kademeli olarak günlük hayata ve çalışma hayatına dönülebilir. Tam iyileşme ise hemen hemen 3 ila 4 haftayı bulur. 

  İstanbul Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul liposuction ücreti ve vaser liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button