Kol Germe Ameliyatı İstanbul

  Kol germe ameliyatı İstanbul, kolları sıkılaştırmak ve inceltmek amacıyla yapılan gelişmiş bir cerrahi operasyondur. Özellikle de hızlı kilo alıp verme, gebelik, mide küçültme ameliyatları ve ilerleyen yaş gibi etmenler sebebiyle kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Bu sarkmalar hem kolların hem de vücudun görünümünü olumsuz etkileyebilirler. Kol gerdirme ameliyatı bu sarkmaların ortadan kaldırılması, kolların sıkılaştırılması ve kollar arasındaki uyum problemlerinin giderilmesi amacıyla yapılır. Böylece bireyler vücutları ile uyumlu, sportif ve çekici kollara sahip olabilirler. Bu operasyon genellikle obezite cerrahisi kapsamında yapılan uygulamalar ve gebelik gibi süreçler sonrasında tercih edilmektedir.

  Yazımızın devamında ‘’Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Kol gerdirme estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kol gerdirme ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kol germe ameliyatı kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kol germe ameliyatı ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Kol Germe Ameliyatı Nedir?

  Kol germe ameliyatı, el bileği ile omuzlar arasında kalan bölgedeki estetik problemleri gidermek, sarkık kol görünümünü ortadan kaldırmak ve kollar arasındaki uyumsuzlukları gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında çeşitli cerrahi tekniklere ve liposuction gibi özel uygulamalara başvurulması mümkündür. Kol germe ameliyatı her iki kola da uygulanabilen bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde kollar inceltilebilir ve kollar arasındaki simetri sorunları özenle ortadan kaldırılabilir. 

  Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kol germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Kollarda meydana gelen sarkmaları ve çatlakları ortadan kaldırmak.
  • Kolların birbirleriyle uyumlu bir görünüme sahip olmalarını sağlamak.
  • Kolların vücudun geri kalanıyla estetik bir bütünlüğe sahip olmalarını sağlamak.
  • Kolları inceltmek ve kollara estetik bir boyut kazandırmak.
  • Sıkı ve çekici bir kol görünümü meydana getirmek.

  Kol germe ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilir. 

  Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Kol germe ameliyatı yaptırmak isteyen bireylerin reşit olması gerekir. Çünkü bu operasyon sırasında tamamen estetik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen cerrahi işlemlere başvurulur. Kol dokuları gelişimini tamamlamış ve reşit olmamış olan bireyler bu yüzden kol gerdirme ameliyatı yaptıramazlar. 18 yaşını doldurmuş olan bireylerse operasyona engel olabilecek bir hastalıkları yoksa istedikleri zaman kol gerdirme estetiği yaptırabilirler. 

  Kol Germe Ameliyatı Riskli Mi?

  Kol germe ameliyatı, enfeksiyon ve kanama gibi bazı riskler barındırır. Ancak bu risklerin çoğu operasyonun, ideal ameliyathane koşullarında ve uzman bir ekip tarafından yapılmaması sebebiyle ortaya çıkarlar. Bu yüzden kol germe ameliyatında doktor seçimi son derece önemlidir. 

  Kol Germe Ameliyatı Kalıcı Mı?

  Kol germe ameliyatı ile elde edilen kazanımlar, sağlıklı bir beslenme alışkanlığına ve ideal bir egzersiz düzenine sahip olunduğu takdirde ömür boyunca korunur. Bununla birlikte beslenme şekline dikkat etmeyen, spor yapmayan ve yaşam tarzını değiştirmeyen bireyler kilo alımı gibi sebeplerden bahsi geçen kazanımları yıllar içerisinde kaybedebilirler. 

  Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kol germe ameliyatı, ameliyat sırasında kullanılan tekniklere ve kollar üzerinde yapılan işlemlere göre 2 ila 3 saat kadar sürebilir. Doktorunuz ameliyatın tahmini süresi ve benzer konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı sırasında çeşitli cerrahi işlemlere ve liposuction gibi uygulamalara başvurulabilir. Bu uygulamalar çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Böylece hastalar operasyon sırasında ağrı hissetmezler ve operasyon ideal bir şekilde gerçekleşebilir. Ameliyat sırasında doktor kol inceltme, kol gerdirme ve kol sıkılaştırma gibi işlemler yapabilir. Bu işlemler kollarda yer alan fazla yağ ve deri dokularının alınması ile yapılır. Yağ dokularını almak için liposuction veya vaser liposuction gibi işlemlere de başvurulabilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vaser Liposuction ve Liposuction isimli yazıları inceleyebilirsiniz. 

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kol germe ameliyatı yaptıran bireyler, geçirdikleri ameliyatın kapsamına göre aynı gün tabucu olabilir veya bir gece hastanede misafir edilebilirler. Taburcu olan bireyler 2 ila 3 hafta sonrasında kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilir. Kol germe ameliyatından sonra ilk iki gün duş alınmamalı ve tam iyileşme gerçekleşene kadar kolları zorlayacak hareketler yapılmamalıdır. 

  İstanbul Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul kol germe ameliyatı fiyatları 2024 ve kol gerdirme fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button