Dolgu Uygulamaları İstanbul

  Dolgu uygulamaları İstanbul, yüz hatlarının şekillendirilmesi ve hacim kaybına bağlı meydana gelen estetik problemlerin giderilmesi amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Cilt dokusu ile kemikler arasında, kaslar ve yağlar gibi yumuşak dokular yer alır. Bu dokular sayesinde cilt hacim kazanır ve canlı bir görünüm elde eder. Ancak bazı durumlarda, ilerleyen yaş, genetik etmenler ve zararlı alışkanlıklar gibi etmenler sebebiyle cilt altındaki yağ dokusu azalabilir. Buna bağlı olarak da cilt altında hacim kaybı meydana gelebilir, cilt yüzeyinde çökmeler görülebilir.

  Bu gibi estetik problemler dolgu uygulamaları yardımıyla ortadan kaldırılabilmektedir. Dolgu uygulamaları sayesinde yüz hatlarını şekillendirmek, göz altlarındaki morlukları gidermek ve ellerdeki damarlı görünümü ortadan kaldırmak da mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Dolgu uygulamaları nasıl yapılır?’’, ‘’Dolgu uygulamaları ne kadar sürer?’’, ‘’Dolgu uygulamalarının faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Hyalüronik asit dolgusu nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul dolgu uygulamaları ve benzer ameliyatsız estetik işlemleri hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Dolgu Uygulamaları Nedir?

  Dolgu uygulamaları, cilt yüzeyinde, hacim kaybına bağlı meydana gelen estetik problemleri ortadan kaldırmak ve çekici bir görünüm meydana getirmek amacıyla yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sırasında dolgu maddesi olarak bireyin vücudundan, mini-liposuction işlemleriyle alınan yağ dokusu veya hyalüronik asit isimli madde kullanılabilmektedir. Hyalüronik asit, nem tutma kapasitesi son derece yüksek olan ve deri gibi dokularda da doğal olarak bulunan özel bir maddedir. Bu madde sayesinde hem cilt altındaki hacim kaybını gidermek hem de cildin nem dengesini yeniden kurmak mümkün olmaktadır. 

  Dolgu Uygulamaları Neden Yapılır?

  Dolgu uygulamaları şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Yüzdeki hacim kaybını gidermek
  • Genç yüz hatlarına daha yakın bir görünüm elde etmek
  • Cilt yüzeyindeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Cilt çökmelerini ortadan kaldırmak.
  • Göz altında yer alan morlukları ve torbalanmayı gidermek.
  • Cilde canlılık kazandırmak.
  • Çene hattını şekillendirmek.
  • Burun ve çevresinde yer alan kırışıklıkları gidermek.
  • Yüz hatlarındaki asimetriklikleri ortadan kaldırmak.
  • Dudaklara dolgun ve çekici bir yapı kazandırmak.
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
  • Elde meydana gelen damarlı görünümü ortadan kaldırmak.

  Dolgu uygulamaları bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Dolgu Uygulamaları Kimlere Yapılabilir?

  Dolgu uygulamaları 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar, dolgu uygulaması gibi ameliyatsız estetik işlemlerini yaygın bir şekilde tercih etmektedirler. Reşit oldukları takdirde özel kliniklerde, hastanelerde veya muayenehanelerde dolgu işlemi yaptırabilmektedirler. 

  Dolgu Uygulamasının Faydaları Nedir?

  Dolgu uygulamasının faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Uygulandığı bölgenin hacim kazanmasını sağlar.
  • Cildin nem dengesinin kurulmasına yardımcı olur.
  • Hedef bölgedeki asimetrileri ve şekil bozukluklarını giderebilir.
  • Cilt yüzeyinde meydana gelen çökmeleri, kırışıklıkları ve çizgileri giderebilir.
  • Cildin canlı, parlak ve genç bir görünüm edinmesini sağlar.

  Dolgu uygulamalarının faydaları bu şekilde özetlenebilir. 

  Dolgu Uygulamaları Kalıcı Mı?

  Dolgu uygulamaları kalıcı işlemler değildir. Cilt altına yapılan dolgu işlemi yaklaşık 12 ay gibi bir süre zarfında etkilerini yitirecektir. Bu süre bireyin cilt tipine, yaşam tarzına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. 

  Dolgu Uygulamaları Tekrarlanabilir Mi?

  Dolgu uygulamaları, birey tarafından talep edildiği takdirde belli zaman aralıklarıyla tekrarlanabilmektedir. Böylece dolgu uygulamalarıyla elde edilen kazanımlar korunabilmekte ve birey neredeyse kalıcı olarak bu kazanımlara sahip olabilmektedir. Doktorunuz, ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda, bu uygulamanın hangi periyotlarla tekrarlanacağını sizinle birlikte planlayacaktır. 

  Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

  Dolgu uygulamaları yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanırlar. Bununla birlikte bazı kişiler birden fazla bölgelerine dolgu yaptırmak isteyebilir. Bu yüzden dolgu yapılacak olan bölgelerin sayısı ve dolgu işlemlerinin detaylarına göre bahsi geçen süre bir miktar değişiklik gösterebilir.

  Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  Dolgu uygulamaları iki şekilde yapılabilir. Bunlardan ilkinde, dolgu işlemine geçilmeden önce hastanın, yağ dokusu açısından zengin bir bölgesine liposuction yapılır. Böylece bu bölgeden yeterli miktarda yağ dokusu toplanır. Daha sonra ise toplanan yağ dokuları dolgu işlemine hazır hale getirilir ve hedef bölgeye enjekte edilirler. Bir diğer dolgu tekniğinde ise hyalüronik asit isimli özel madde kullanılır. Bu teknikte liposuction işlemine gerek yoktur. Dolgu malzemesi direkt olarak hedef bölgeye enjekte edilmektedir. İşlem sırasında ağrı hissi duyulmamaktadır.

  Dolgu uygulaması yaptıran bireyler işlemden hemen sonra taburcu edilirler ve günlük yaşamlarına dönebilirler.

  İstanbul Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2024

  İstanbul dolgu uygulamaları fiyatları ve ameliyatsız estetik fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button