Endoskopik Yüz Germe İstanbul

  Endoskopik yüz germe İstanbul ameliyatı, yüz dokularının kapalı cerrahi yöntemler ile gerdirilmesi ve iz bırakmadan genç bir yüz görünümünün oluşturulabilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Klasik yüz germe ameliyatları sırasında, yüzün belli bölgelerinde boyutları görece büyük dikiş izleri bulunur. Günümüzde ise yeni ve modern teknikler yardımıyla yüzün görünür bölgelerinde herhangi bir iz bırakmadan yüz gerdirme işlemi yaptırmak mümkündür. Endoskopik yüz germe veya endoskopik yüz gerdirme olarak bilinen bu operasyon sırasında yapılan minimal kesiler, saçlı deride kalır ve dışarıdan fark edilmezler. Üstelik bu uygulamanın iyileşme süreci de kıyasla daha konforlu ve hızlıdır. Yazımızın devamında ‘’Endoskopik yüz gerdirme nasıl yapılır?’’, ‘’Endoskopik yüz gerdirme ameliyatının avantajları nelerdir?’’, ‘’Endoskopik yüz germe İstanbul kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Endoskopik yüz gerdirme ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul endoskopik yüz gerdirme ameliyatı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Endoskopik Yüz Germe Nedir?

  Endoskopik yüz germe, son derece küçük ve iyi gizlenmiş kesiler ile yapılan, yüzde yer alan sarkma gibi estetik problemleri ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen özel bir operasyondur. Bu operasyon sırasında endoskopik (özel kamera yardımlı) tekniklerden faydalanılır. Böylece ameliyat sırasında, yüz gibi önemli bir bölgeye büyük cerrahi kesiler atılmasına gerek kalmaz. Gerçekleştirilen küçük kesi işlemleri ise saçlı derinin bulunduğu bölgededir ve dışarıdan fark edilmeleri imkansızdır. Endoskopik yöntemlerle yapılan yüz germe ameliyatının bir diğer avantajı ise iyileşme sürecinin çok daha hızlı sonlanmasıdır. Böylece bireyler görece daha çabuk bir şekilde sosyal yaşamlarına ve işlerine dönebilmektedirler. 

  Endoskopik Yüz Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Endoskopik yüz germe şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Yüzde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Genç bir yüz görünümü meydana getirmek.
  • Yüz üzerinde yer alan kırışıklıkları ve çizgileri gidermek.
  • Bireyin çekici ve canlı bir yüze sahip olmasını sağlamak.

  Endoskopik yüz germe ameliyatı bu gibi nedenlerden yapılabilir. 

  Endoskopik Yüz Germe İstanbul Kimlere Yapılır?

  Endoskopik yüz germe ameliyatı, yüz gerdirme yaptırmak isteyen ama klasik yüz gerdirme ameliyatının bazı sonuçlarından çekinen bireyler için son derece uygundur. Bu operasyon genellikle 35 yaşından daha büyük bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu bulunmuyorsa reşit olan herkes bu operasyonu yaptırabilmektedir. 

  Endoskopik Yüz Germenin Avantajları Nelerdir?

  Endoskopik yüz germenin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bu operasyon sırasında kullanılan cerrahi kesiler son derece küçüktür.
  • Cerrahi kesiler saçlı deride kalırlar ve dışarıdan fark edilmezler.
  • Endoskopik yüz germe ameliyatı sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz.
  • İyileşme süresi çok daha kısadır.
  • Hastalar ameliyattan sonra çok çabuk bir şekilde işlerine ve günlük yaşamlarına dönebilirler.
  • Ameliyat sonrası enfeksiyon gibi riskler görece daha düşüktür.

  Endoskopik yüz germenin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Endoskopik Yüz Germe Ağrılı Mı?

  Endoskopik yüz germe ağrılı bir operasyon değildir. Bunun en önemli sebebi, ameliyat öncesinde hastaya anestezi uygulanmasıdır. Ameliyat boyunca hastaların bilinci kapalıdır ve herhangi bir ağrı hissi duymazlar. Böylece ameliyat güvenli ve ideal bir şekilde gerçekleşir. 

  Endoskopik Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

  Endoskopik yüz germe ameliyatı yaklaşık 2 ila 4 saat içerisinde tamamlanır. 

  Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Endoskopik yüz germe ameliyatı sırasında ilk olarak hasta genel anestezi altına alınır. Daha sonra ise saçlı derinin bulunduğu bölgelere stratejik cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesilerden yerleştirilen endoskop adı verilen özel kamera sistemleri ve cerrahi aletler yardımıyla yüzde yer alan dokulara müdahale edilir. Yüzdeki sarkmalar giderilir ve yüz özel teknikler yardımı ile gerdirilir. Böylece ameliyat ile amaçlanan değişimler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. 

  Endoskopik Yüz Germe Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Endoskopik yüz germe ameliyatı öncesinde doktor, hastası için özel bir ameliyat planlaması yapar. Bu planlama sayesinde tam olarak hastanın talep ettiği yüz görünümü meydana getirilir.

  Endoskopik yüz germe ameliyatı sonrasında ise hastalar 1 gece kadar hastanede misafir edilirler. Taburcu olan hastaların, reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanması ve doktor tarafından verilen tavsiyelere özenle uyması gerekir. 

  İstanbul Endoskopik Yüz Germe Fiyatları 2024

  İstanbul endoskopik yüz germe ameliyatı fiyatları ve endoskopik yüz gerdirme fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button