Yağ Dolgusu İstanbul

  Yağ dolgusu İstanbul, yüz hatlarını şekillendirmek ve belli cilt bölgelerindeki hacim kaybını gidermek amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Cilt yüzeyinin altında cildin canlı ve hacimli bir görünüme sahip olmasını sağlayan yağ dokuları yer alır. Bu dokuların zaman içerisinde dağılması ve yıpranması ile birlikte cilt yüzeyinde çökmeler meydana gelir. Bu çökmeler bireyin olduğundan daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmasına neden olabilirler. Yağ dolgusu uygulaması bu görünümü ortadan kaldırmak için yapılır. Aynı zamanda çene hattı gibi yüz şekli için önemli olan bölgeler de bu uygulama sayesinde belirginleştirilebilir ve şekillendirilebilir.

  Bu işlem sırasında kullanılan yağ dokuları bireyin kendi vücudundan alınmaktadır. Yani yağ dolgusu uygulamasında yabancı bir dolgu malzemesi kullanılmamaktadır. Yazımızın devamında ‘’Yağ dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Yüze yağ dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Yüze yağ enjeksiyonu kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Yağ dolgusu hangi bölgelere yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yağ dolgusu ve yağ enjeksiyonu uygulaması hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Yağ Dolgusu Nedir?

  Yağ dolgusu, bireyin kendi vücudundan alınan yağ dokuları ile yapılan ve genelde cilt altındaki hacim kaybını gidermek için tercih edilen özel bir işlemdir. Bu işlem öncesinde ilk olarak, vücudun yağ dokusu bakımından zengin bir bölgesinden yağ dokusu alınır. Bu dokular genellikle küçük çaplı liposuction işlemleriyle alınmaktadırlar. Yağ dokuları alındıktan ve dolgu işlemine hazır hale getirildikten sonra hedef bölgelere uygulanmaktadır. 

  Yağ Dolgusu Neden Yapılır?

  Yağ dolgusu pek çok vücut bölgesindeki estetik sorunları gidermek için tercih edilebilmektedir. Bu bölgelerde yer alan kırışıklıkları, renk değişimlerini, çizgileri ve çökmeleri yağ dolgusu ile ortadan kaldırmak mümkündür. Üstelik yağ dolgusu sayesinde cildin daha kolay nemlenmesi ve canlılık kazanması da mümkün olmaktadır. 

  Yağ Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Yağ dolgusu uygulanabilecek bölgeler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Dudaklar ve ağız çevresi.
  • Yanaklar ve elmacık kemiği üzeri.
  • Burun çevresi ve burun.
  • Göz altları ve göz çevresi.
  • Çene hattı ve çene ucu
  • Meme
  • Kalça bölgesi

  Yağ dolgusu en sık bu gibi bölgelere yapılmaktadır. 

  Yağ Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  Yağ dolgusu işlemi estetik ve kozmetik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Bu yüzden reşit olmayan bireylere yağ dolgusu yaptırmaları önerilmez. Vücut gelişimlerini tamamladıklarında ve 18 yaşını doldurduklarında ise talep dahilinde, istedikleri zaman yağ dolgusu yaptırabilirler. 

  Yağ Dolgusu Kalıcı Mı?

  Yağ dolgusu ile elde edilen kazanımlar bir miktarı azalmakla birlikte büyük oranda kalıcıdır. Bunun sebebi, hedef bölgeye aktarılan yağ dokularının bir kısmının zaman içerisinde erimesine karşın büyük kısmının uygulandığı alana uyum sağlayarak canlı doku vasfı kazanmasıdır. Bahsetmiş olduğumuz süre bireyin cilt tipine, yaşına ve yaşam tarzına göre bir miktar değişiklik gösterebilmektedir. 

  Yağ Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

  Yağ dolgusu tekrarlanması mümkün olan bir uygulamadır. Eğer birey yağ dolgusu ile elde edilen kazanımları arttırmak istiyorsa yağ dolgusu işlemini tekrarlatabilmektedir. Doktor yağ dolgusu işleminin hangi aralıklarla tekrarlanabileceği konusunda bireyi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Yağ Dolgusu Ne Kadar Sürer?

  Yağ dolgusu işlemi yaklaşık 30 ila 60 dakika kadar sürmektedir. Bu işlemin diğer dolgu uygulamalarından daha uzun sürmesinin sebebi, dolgu işleminden önce bireyden yağ dokusu toplanmasıdır. Eğer öncesinde bireye liposuction yapılmışsa ve yağ dolgusu hazırsa enjeksiyon işlemi yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Doktorunuz yağ dolgusu öncesi liposuction işlemi ve bu işlemin tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yağ dolgusu işlemi iki aşamalı bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında öncelikle kalça veya bacak gibi yağ dokusu bakımından zengin bir bölgeye liposuction yapılmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmamaktadır. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise toplanan yağ dokuları enjeksiyon işlemine hazır hale getirilmektedir. Ardından ise hedeflenen bölgelere yağ enjeksiyonu yapılmaktadır ve uygulama tamamlanmaktadır.  Yağ dolgusu sonrasında hasta aynı gün taburcu olur ve genelde birkaç günlük dinlenmenin ardından günlük yaşamına dönebilir. 

  İstanbul Yağ Dolgusu Fiyatları 2024

  İstanbul yağ dolgusu fiyatları ve yüze yağ dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button