Gıdı Estetiği İstanbul

  Gıdı estetiği İstanbul, gıdı aldırma gibi isimlerle de bilinen, gıdı bölgesindeki sarkmayı gidermek için yapılan özel bir operasyondur. Gıdı bölgesi; yüz, boyun ve dekolte bölgesi arasında yer alır. Bu yüzden gıdı bölgesinde yer alan estetik problemler bahsi geçen bölgeleri de olumsuz etkileyebilir. Gıdıda kilo alımına ve yaşlanma gibi etmenlere bağlı ortaya çıkan estetik problemler gıdı estetiği ile ortadan kaldırılabilir. Böylece bahsi geçen bölgeler arasında estetik bir geçiş hattı oluşturulur. Yazımızın devamında ‘’Gıdı aldırma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Gıdı liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Gıdı aldırma estetiği ne kadar sürer?’’ ve ‘’Gıdı estetiğinin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gıdı estetiği ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz. 

  Gıdı Estetiği Nedir?

  Gıdı estetiği, gıdı bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusunun alınması, bu bölgedeki sarkmaların giderilmesi amacıyla yapılır. Bu operasyon halk arasında gıdı aldırma veya gıdı gerdirme ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Gıdı estetiği sayesinde, özel cerrahi teknikler veya liposuction gibi işlemler kullanılabilir. Böylece bireyin, gıdı bölgesindeki sarkmalardan kurtulması sağlanabilir. Bu uygulama sayesinde yüz, çene, boyun ve dekolte bölgesindeki estetik bütünlük de güçlendirilmiş olur. 

  Gıdı Neresi?

  Gıdı, çene ile boyun başlangıcı arasında kalan, çenenin hemen altındaki bölgeye verilen isimdir. Bu bölgede gerek kilo alımı gerekse de genetik etmenler sebebiyle sarkma gibi estetik temelli problemler görülebilir. Bu problemleri gıdı estetiği, gıdı aldırma ameliyatı veya gıdı liposuction gibi isimlerle bilinen uygulamalar sayesinde ortadan kaldırmak mümkündür.

  Gıdı Estetiği Neden Yapılır?

  Gıdı estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Gıdı bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusunu almak.
  • Gıdı bölgesinin gergin ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Çene hattının ve boyunun çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Çene hattı, boyun ve dekolte bölgesi arasında estetik bir geçiş oluşturmak.

  Gıdı estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Gıdı Estetiği İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Gıdı estetiği 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu operasyon sırasında yapılan cerrahi işlemler ve liposuction gibi uygulamalar reşit olmayan bireyler için uygun değildir. Bu yüzden reşit olmayan bireylerin, gıdı estetiği yaptırmak için 18 yaşını doldurmayı beklemeleri gerekir. Bununla birlikte reşit olan hem erkekler hem de kadınlar istedikleri zaman gıdı estetiği yaptırabilirler. 

  Gıdı Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Gıdı estetiğinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Gıdı olarak isimlendirilen bölge zarif bir görünüme kavuşturulabilir.
  • Gıdıda yer alan ve erimeye dirençli olan yağ dokuları alınabilir.
  • Birey belirgin bir çene hattına kavuşabilir.
  • Yüz, çene hattı, boyun ve dekolte bölgesi arasındaki estetik bağ güçlendirilebilir.

  Gıdı estetiğinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Gıdı Estetiği İstanbul Kalıcı Mı?

  Gıdı bölgesi bireyin aldığı kilolardan ve yaşlanma gibi faktörlerden çok kolay etkilenir. Bu yüzden gıdı estetiği yaptırmış olan bireylere, operasyonla elde edilen kazanımların korunabilmesi için bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapmaları tavsiye edilir. Bu değişiklikler kapsamında kilolarını korumaya dikkat etmeleri, düzenli olarak spor yapmaları ve beslenme alışkanlıklarını düzenlemeleri gerekir. Böylece gıdı estetiği ile elde edilen kazanımlar ömür boyu korunabilir. 

  Gıdı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Gıdı estetiği kapsamında birden fazla tekniğe başvurmak mümkündür. Bu tekniklerden hangilerinin kullanılacağına ve gıdı estetiğinin kapsamına göre operasyonun süresi değişiklik gösterebilmektedir. Genelde tüm işlemler 20 ila 60 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

  Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gıdı estetiği lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Anestezi işleminin detayları cerrah ve anestezi uzmanı tarafından, operasyonun süresine, kapsamına ve hastanın genel sağlık durumuna özel olarak kararlaştırılır. Anestezi işlemi gerçekleştirildikten sonra operasyonun diğer aşamalarına geçilir. Bu aşamalar sırasında cerrahi işlemler kullanılarak gıdı bölgesinde yer alan erimeye dirençli yağ dokuları ve sarkmaya yol açan deri dokuları alınabilir. Kalan dokular ise gergin bir boyun görünümü ortaya çıkarmak için yeniden düzenlenebilir. Gıdı estetiği sırasında, gıdı bölgesindeki yağ dokularını almak için liposuction veya vaser liposuction işlemlerine de başvurulabilir. Hastalar genelde operasyondan birkaç saat sonra taburcu edilirler, bazı durumlarda bir gece hastanede kalmaları da gerekebilir.

  İstanbul Gıdı Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul gıdı estetiği fiyatları, gıdı aldırma fiyatları ve gıdı lipsuction fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button