Meme Dikleştirme İstanbul

  Meme dikleştirme İstanbul ameliyatı, meme dokularının yeniden düzenlenmesi, memelerin şekillendirilmesi ve memelere dik bir görünüm kazandırılması amacıyla yapılan göğüs estetiği operasyonudur. Bazı bireyler gerek genetik gerekse de gelişimsel sebeplerden sarkık görünen memelere sahip olabilirler. Meme sarkması genellikle kilo alıp verme ve/veya geçirilmiş gebeliklere bağlı memelerde fazla yağ ve deri dokusu bulunması veya meme dokularının gerektiği şekilde desteklenememesi gibi sebeplerden ortaya çıkabilmektedir. Meme dikleştirme İstanbul operasyonu sırasında bu nedenlerin hepsi değerlendirilir ve bireye özel bir operasyon planlaması yapılır. Böylece meme sarkması giderilir, çekici ve dik bir meme görünümü meydana getirilir. Yazımızın devamında ‘’Meme dikleştirme İstanbul nasıl yapılır?’’, ‘’Meme dikleştirme sonrası emzirme mümkün mü?’’  ve ‘’Meme dikleştirme kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme dikleştirme ameliyatı ve benzer meme estetiği uygulamaları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

  Meme dikleştirme ameliyatı, meme sarkmasını ortadan kaldırmak ve memelere dik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan meme estetiği operasyonudur. Bu operasyon sırasında memeleri dikleştirmek için memelerde yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınabilir. Meme dokuları yeniden konumlandırılarak dik bir meme görünümü meydana getirilebilir. Bununla birlikte bazı bireylerde ise memeleri dikleştirmek için göğüs bölgesine silikon implantlar da yerleştirilebilir. Meme dikleştirme operasyonunun detayları tamamen kişiye özel olarak planlanır. 

  Meme Dikleştirme Neden Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Meme sarkmasını ortadan kaldırmak.
  • Meme dokularını yeniden konumlandırmak.
  • Memelerin dik bir yapıya sahip olmasını sağlamak.
  • Memelerin çekici ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak.

  Meme dikleştirme ameliyatı bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Meme Dikleştirme Diğer Meme Estetikleri İle Birlikte Yapılabilir Mi?

  Meme dikleştirme ameliyatı hem meme büyütme hem de meme küçültme operasyonları ile birlikte yapılabilir. İsteyen bireyler memelerini büyütürken veya küçültürken, aynı zamanda memelerinin dik bir yapıya kavuşmasını da sağlayabilirler. Böylece bahsi geçen amaçlar doğrultusunda farklı ameliyatlar gerçekleşmesi gerekmez.

  Meme Dikleştirme İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen bireylerin meme gelişimlerini tamamlamış olması gerekir. Yani reşit olmayan bireyler meme dikleştirme gibi estetik operasyonları tavsiye edilmez. Aynı şekilde yakın zamanda hamile kalmayı planlayan, hamile olan veya emzirme döneminde olan bireylere de meme dikleştirme operasyonunu bir süre ertelemeleri önerilir. 

  Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme Yapılır Mı?

  Meme dikleştirme ameliyatı yaptıran bireyler tamamen iyileştikten sonra emzirme işlemini yerine getirebilirler. Meme estetikleri sırasında süt kanalları ve süt bezlerinin bir kısmı alınsa da sağlam bırakılan kısmı genellikle emzirme için yeterlidir. 

  Meme Dikleştirme İstanbul Ameliyatı Riskli Mi?

  Her cerrahi işlemin olduğu gibi meme dikleştirme estetiğinin de bazı riskleri vardır. Bu risklerin bir kısmı ise operasyonun ideal bir ortamda, alanında yetkin olmayan bir ekip tarafından gerçekleşmemesi sebebiyle ortaya çıkar. Bu yüzden meme dikleştirme yaptırmak isteyen bireylere doktor seçimi sürecini özenle yürütmeleri tavsiye edilir. Hekiminiz muayene sonrasında sizin özelinizde hangi risklerin söz konusu olduğu ve bunların olasılıkları konusunda bilgilendirme sağlayacaktır. 

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Meme dikleştirme ameliyatı genellikle 2-3 saat içerisinde tamamlanır. Eğer operasyona meme büyütme veya meme küçültme işlemleri de eşlik ediyorsa bu süre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz göğüs bölgenizle alakalı gerekli ölçümleri gerçekleştirdikten ve sizin ameliyattan beklentilerinizi dinledikten sonra size özel bir ameliyat planlaması hazırlayacaktır. Daha sonra ise bu planlama dahilinde operasyonun tahminen ne kadar süreceği hakkında sizi detaylıca bilgilendirecektir. 

  Meme Dikleştirme İstanbul Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı sırasında hastanın genel sağlık durumu da uygunsa çoğunlukla genel anestezi işlemi uygulanır. Bazı durumlarda lokal anestezi ve sedasyon işlemleri de tercih edilebilir. Her iki durumda da hastalar meme dikleştirme ameliyatı sırasında ağrı hissetmezler. Ameliyat sırasında çeşitli özel teknikler kullanılarak memelerde yer alan fazla yağ ve deri dokusu çıkarılabilir. Meme uçları gibi dokular yeniden düzenlenebilir, gerekirse meme dokularını desteklemek adına hedef bölgeye silikon implantlar yerleştirilebilir. Tüm bu işlemler genelde 2 saat içerisinde tamamlanmış olur. 

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme dikleştirme yaptıran kadınlar genelde, ameliyattan sonraki geceyi hastanede geçirirler. Sonrasında ise doktor tarafından taburcu edilirler. Evlerine dönen bireylerin yaklaşık 7 ila 10 gün boyunca ağır ve yorucu işlerden kaçınmaları, düzenli bir şekilde dinlenmeleri gerekir. Sonrasında ise kademeli olarak günlük yaşama dönebilirler. 

  İstanbul Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul meme dikleştirme fiyatları ve göğüs dikleştirme ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button