Badem Göz Estetiği İstanbul

  Badem göz estetiği İstanbul, gözlerin hafif çekik ve estetik açıdan zengin bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilen özel bir operasyondur. Badem göz olarak tabir edilen göz görünümü, tüm dünyada popülerlik kazanmaktadır. Durum böyle olunca badem göz estetiği ülkemizde de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu operasyon sayesinde bireyin çekici bir bakışa sahip olması, göz çevresindeki çeşitli estetik kusurlardan kurtulması mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Badem göz estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Badem göz estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Badem göz ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Badem göz ameliyatı neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul badem göz estetiği ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Badem Göz Estetiği Nedir?

  Badem göz estetiği, bireyin çekici bir bakışa ve genç bir göz çevresi görünümüne kavuşabilmesi için yapılan, özel bir göz estetiği operasyonudur. Bu operasyon sayesinde göz çevresindeki dokular yeniden düzenlenebilir. Gözlerin görece biraz daha çekik bir görünüme kavuşması, göz çevresindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve çekici bir bakış meydana getirilmesi mümkün olur. Badem göz estetiği sayesinde göz kapaklarındaki sarkma gibi problemler de belli ölçülerde ortadan kaldırılabilir. Böylece göz çevresinde yer alan dokuların estetik bütünlüğü iyileştirilmiş olur. 

  Badem Göz Nedir?

  Gözlerin sağ ve solda yer alan dış kenarlarının, yukarı doğru hafif çekik olmasıyla elde edilen göz görünümüne badem göz ismi verilmektedir. Bu görünüm özellikle de son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Bu görünümü meydana getirmek için pek çok birey badem göz ameliyatı veya badem göz estetiği olarak bilinen operasyona başvurmaktadır. 

  Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

  Badem göz estetiği şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Göz çevresindeki estetik problemleri gidermek.
  • Dış göz kenarlarının, yukarı doğru hafif çekik bir yapı kazanmasını sağlamak.
  • Bireyin çekici bir bakışa sahip olmasını sağlamak.
  • Göz kapaklarındaki minimal estetik problemleri ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresinde genç ve dinamik bir görünüm meydana getirmek.

  Badem göz estetiği bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Badem göz estetiği 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. Göz çevresi estetikleri genellikle orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilir. Ancak badem göz estetiği günümüzde, 18 yaşından büyük olmak kaydıyla neredeyse tüm yaş grupları tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Reşit olmayan bireylere ise bu gibi estetik amaçlı gerçekleşen uygulamalar önerilmez. 

  Badem Göz Estetiği Ağrılı Mı?

  Badem göz estetiği sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Çünkü bu estetik uygulaması öncesinde hastanın rahatsızlık duymasını önlemek amacıyla göz çevresine lokal anestezi işlemi uygulanır. Böylece hastalar ameliyat sırasında yapılan hiçbir işlemi hissetmezler. Bazı durumlarda sedasyon işlemi de lokal anesteziye eşlik edebilir.

  Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

  Badem göz estetiği ile elde edilen kazanımlar, gözlere zarar verebilecek davranışlar sergilenmediği takdirde ömür boyu korunur. Ancak kaşlar ve göz kenarı üzerine sürekli bir yerçekimi kuvveti etki gösterdiği için yıllar içerisinde bir miktar tekrar aşağı çekilme görülebilir. Badem göz estetiği yaptıran bireylere gözlerini ovuşturmamaları, göz çevresini ve göz kapaklarını çekiştirmemeleri tavsiye edilir. Aynı şekilde gözlerini fiziksel travmalara karşı da korumalıdırlar. Aksi takdirde badem göz estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar yıllar içerisinde kaybedilebilir. 

  Badem Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Badem göz estetiği görece hızlı tamamlanan bir estetik operasyonudur. Bu operasyon sırasında yapılan işlemler genellikle 45 ila 60 dakika içerisinde tamamlanırlar. Bununla birlikte bu süre, yapılacak olan işlemlerin detaylarına göre değişebilir. Doktorunuz ameliyat öncesinde badem göz estetiğinin süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

  Badem göz ameliyatının farklı tekniklerle yapılması mümkündür. Bunlardan biri kamera yardımıyla (endoskopik) da yapılabilen, şakak germe (temporal lift) ismi verilen saçlı deri içerisinden 3 cm’lik bir kesiyle girerek göz kenarları ve kaşların yukarı doğru çekilmesi işlemiyken diğeri alt & üst göz kapağından 5 mm’lik kesiler yapılarak dış göz kenarının yukarı ve yana doğru çekilmesi işlemidir. Badem göz estetiği sırasında ilk olarak hedef bölgelere lokal anestezi uygulanır, gerekirse bu işleme sedasyon veya genel anestezi de eşlik edebilir. Böylece hastalar operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Anestezi tamamlandıktan sonra göz çevresindeki dokulara müdahale edilir. Bu müdahaleler sırasında gözlerin dış uçlarına özel cerrahi kesiler uygulanır. Bahsi geçen kesiler kullanılarak dokular yeniden düzenlenir ve badem göz görünümü meydana getirilir. Hastalar ameliyat tamamlandıktan sonra özel bir odaya alınırlar ve bu odada yaklaşık 2 saat kadar dinlenirler. Daha sonra ise taburcu edilirler.

  İstanbul Badem Göz Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul badem göz estetiği fiyatları ve badem göz ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button