Piezo Rinoplasti İstanbul

  Piezo rinoplasti İstanbul, burun estetiği ameliyatlarında kullanılan gelişmiş bir tekniktir. Klasik burun estetiği ameliyatlarında burun kemiği gibi dokuları şekillendirmek ve bu dokulardaki deformiteleri gidermek için fiziksel kuvvete başvurulmaktadır. Bu da çevre dokuların belli oranda bu işlemlerden etkilenmesi, ameliyat sonrası burun çevresinde morluk ve şişlikler meydana gelmesi ile sonuçlanmaktadır. Piezo rinoplasti tekniğinde ise bahsi geçen dokuları şekillendirmek için yoğunlaştırılmış ses dalgaları kullanılmaktadır. Böylece sadece hedef dokulara müdahale edilmektedir. Üstelik bu uygulama sayesinde burun üzerinde çok daha hassas işlemler yapmak mümkün olmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Piezo rinoplasti İstanbul nasıl yapılır?’’, ‘’Piezo rinoplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Piezo rinoplasti ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Piezo rinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul piezo rinoplasti ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Piezo Rinoplasti Nedir?

  Piezo rinoplasti, burun dokularının ultrasonik ses dalgaları ile şekillendirilmesine olanak sağlayan, pek çok yönüyle modern ve avantajlı bir burun estetiği operasyonudur. Bu operasyon sayesinde, burun kemiğinin şekillendirilmesi sırasında fiziksel kuvvete başvurulmak zorunda kalınmaz. Böylece diğer burun dokuları veya burun çevresinde yer alan dokular ameliyat sırasında yıpranmamış, zarar görmemiş olurlar. Piezo burun estetiği sayesinde burun kemiğindeki eğrilikler ve deformiteler özenle ortadan kaldırılabilir. Burnun şekillendirilme aşaması son derece hassas bir şekilde yürütülebilir. Bu özel burun estetiği tekniği her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. 

  Piezo Rinoplasti Neden Yapılır?

  Piezo rinoplasti şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Burun çevresinde yer alan yumuşak dokulara zarar vermeden burun kemiğiyle ilgili problemleri gidermek.
  • Kemerli burun görünümünü ortadan kaldırmak.
  • Yüz ile burun arasında estetik bir uyum meydana getirmek.
  • Burun kemiği eğriliğini düzeltmek.
  • Burun ucu kaldırmak.
  • Burnu yüz ile uyumlu olacak şekilde küçültmek.

  Piezo rinoplasti uygulaması bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Piezo Rinoplasti İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Piezo rinoplasti operasyonu, burun ameliyatı olmak isteyen ancak ameliyat sonrası morluklardan ve şişliklerden korkan bireylere yapılabilir. Bu operasyon sonrasında da belli miktarda şişlik ve morluk görülmesi normaldir. Ancak bunlar klasik rinoplasti operasyonlarından sonra karşılaşılan komplikasyonlara kıyasla daha azdırlar ve çok daha çabuk kaybolurlar. 18 yaşını doldurmuş her birey, talep dahilinde piezo rinoplasti yaptırabilir. Bu operasyon hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir. 

  Piezo Rinoplastinin Avantajları Nelerdir?

  Piezo rinoplastinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bu operasyon son derece hassas bir şekilde gerçekleşir.
  • Operasyon sırasında fiziksel kuvvete dayalı işlemler yapılmaz. Bu yüzden diğer dokular hasar görmezler.
  • Yumuşak dokular zarar görmediği için morarma ve şişlik gibi şikayetler daha azdır.
  • İyileşme süreci çok daha konforlu ve hızlıdır.

  Piezo rinoplastinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Piezo Rinoplasti Ağrılı Mı?

  Piezo rinoplasti ameliyatı öncesinde hastaya anestezi uygulanır. Bu anestezi işleminin türü ve detayları, operasyonun kapsamına göre belirlenir. Hasta operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. Böylece operasyon güvenli ve ideal bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. 

  Piezo Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Piezo rinoplasti 4 ila 5 saat kadar sürebilir. Bununla birlikte bazı küçük kapsamlı operasyonlar 2 saat gibi görece kısa bir sürede tamamlanabilir. Doktorunuz piezo rinoplastinin süresi ve benzer konular hakkında, ameliyat öncesinde detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Piezo Rinoplasti İstanbul Nasıl Yapılır?

  Piezo rinoplasti uygulaması bazı yönleriyle klasik rinoplastiyi andırsa da klasik operasyondan pek çok farklı yönü vardır. Bu operasyon sırasında ilk olarak hastaya anestezi işlemi uygulanmaktadır. Daha sonra ise minimal kesiler yardımıyla hedeflenen burun dokularına ulaşılmaktadır. Ardından ise burun kemiği gibi dokular, kesici aletler yerine, ultrasonik ses dalgaları yayan özel bir cihaz yardımı ile şekillendirilmektedir. Klasik operasyonların aksine bu operasyonda fiziksel kuvvete başvurulmamaktadır. Böylece çevre dokuların zarar görmesi ve yıpranması önlenmektedir. Planlanmış olan işlemler tamamlandıktan sonra bahsi geçen minimal kesiler özenle dikilmektedir, böylece ameliyat son bulmaktadır. 

  Piezo Rinoplasti İstanbul Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Piezo burun estetiği sonrası hastalar aynı gün taburcu edilebilir veya bir gün hastanede misafir edilebilirler. Operasyon sonrasında, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi morluklar ve şişlikler son derece sınırlıdır. Yine de bir miktar morluk görülmesi normaldir. Yaklaşık 1 ila 2 hafta içerisinde ödem büyük oranda dağılacaktır. Bu süreçte doktor tarafından verilen önerilere özenle uyulmalı, reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. 

  İstanbul Piezo Rinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul piezo rinoplasti fiyatları 2024 ve piezo burun estetiği ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button