Kalça Estetiği İstanbul

  Kalça estetiği İstanbul, kalçaları şekillendirmek, kalçalara yuvarlak ve çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan özel bir operasyondur. Kalçalar vücudun merkezinde yer alırlar ve beden görünümü için son derece önemlidirler. Bu yüzden bireyler, beden ölçüleriyle uyumlu, çekici ve belirgin kalçalara sahip olmak amacıyla kalça estetiğine başvururlar. Yazımızın devamında ‘’Kalça estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Popo estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Kalça estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Kalça estetiği kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kalça estetiği ve benzer estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Kalça Estetiği Nedir?

  Kalça estetiği, kalçanın biçimlendirilmesi ve kalçada yer alan estetik problemlerin giderilmesi amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon kapsamında yapılan uygulamalar arasında: kalça küçültme, kalça büyütme ve kalça gerdirme gibi işlemler yer almaktadır. Bu işlemler sayesinde bireyin vücut hatlarıyla uyumlu, sıkı ve çekici bir kalça görünümü meydana getirilebilmektedir. Kalça estetiği günümüzde Brazilian Butt Lift (BBL) veya Brezilya Popo Estetiği gibi teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Bahsi geçen teknikler sayesinde çok daha çekici ve vücut hatlarıyla uyumlu bir kalça görünümüne sahip olunabilmektedir. 

  Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

  Brezilya kalça estetiği, kalçaların hacimli ve dik bir yapıya kavuşması için yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında, vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağ dokuları kalçaları şekillendirmek için kullanılabilir. Böylece çekici bir kalça görünümü meydana getirilebilir. 

  Kalça Estetiği Neden Yapılır?

  Kalça estetiği şu gibi nedenler doğrultusunda yapılabilmektedir:

  • Kalçaları büyütmek, kalçalara hacim kazandırmak.
  • Kalçaları küçültmek.
  • Kalçalara dik ve belirgin bir yapı kazandırmak.
  • Kalça bölgesinde yer alan sarkmaları, çatlakları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Çekici bir kalça görünümü meydana getirmek.

  Kalça estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Kalça Estetiği Kimlere Yapılır?

  Kalça estetiği sırasında estetik amaçlar doğrultusunda gerçekleşen bazı cerrahi işlemlere başvurulur. Bu yüzden reşit olmayan bireylerin kalça estetiği yaptırması uygun değildir. Bununla birlikte kalça dokuları gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş olan bireyler istedikleri zaman kalça estetiği yaptırabilirler. 

  Kalça Estetiği Riskli Mi?

  Bu operasyon sırasında, uzman olmayan ekipler tarafından gerçekleştirildiğinde riskli olabilen bazı uygulamalara başvurulmaktadır. Ancak bu risklerin çoğunluğundan, ideal bir ameliyathane ortamı ve uzman bir ekip sayesinde korunmak mümkündür. Bu yüzden kalça estetiği operasyonu için doktor seçimine özen gösterilmelidir. 

  Kalça Estetiği Kalıcı Mı?

  Kalça estetiği kalıcı bir uygulamadır. Bu uygulama ile elde edilen kazanımlar uzun yıllar boyunca kalıcılık gösterirler. Hatta birey kilosunu korumaya ve beslenme alışkanlıklarına özen gösterir, düzenli olarak spor yapar ve sağlıklı bir yaşam tarzı edinirse yaşam boyu kalıcı olurlar. 

  Kalça Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Kalça estetiği, operasyonun hangi amaçla ve hangi kapsamda yapıldığına göre 3 ila 6 saat kadar sürebilir. Doktorunuz size özel bir kalça estetiği planlaması yapacaktır. Tüm işlemler bu planlama dahilinde gerçekleşeceği için, operasyon öncesinde sizi kalça estetiğinin süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça estetiği genel olarak dört farklı amaç doğrultusunda yapılmaktadır. Bu amaçların birden fazlasına, tek bir ameliyat sırasında da ulaşmak mümkündür.

  • Kalça büyütme amacıyla yapılan kalça estetiğinde, vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokuları ve/veya silikon popo implantları kullanılarak kalçalar büyütülür.
  • Kalça küçültme amacıyla yapılan kalça estetiği sırasında kalçalarda yer alan fazla yağ dokuları alınır ve kalçalar şekillendirilir.
  • Popo dikleştirme amacıyla yapılan kalça estetiği sırasında kalçalarda yer alan dokular yeniden düzenlenir. Bazı durumlarda fazla dokular alınırken, bazı durumlarda ise doku desteğinde bulunulabilir.
  • Kalça gerdirme amacıyla yapılan kalça estetiği sırasında kalçalarda yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınır. Böylece kalçaların sıkı ve çekici bir görünüm kazanması sağlanır.

  Bahsi geçen operasyonlar sırasında genel anestezi işlemine başvurulur. Bu yüzden hastalar ameliyat sırasında ağrı hissetmezler.

  Kalça Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kalça estetiği yaptıran bireyler genelde 1 gün boyunca hastanede kalırlar. Hastane yatışı son bulduktan sonra evlerine dönerler. Bu süreçte hastaların oturma ve uyuma şekillerine dikkat etmeleri gerekir. Ağır ve zorlayıcı işler yapmamalıdırlar. Kalça estetiği sonrasında yaklaşık 10 gün içerisinde, kademeli olarak günlük yaşama dönülebilir. Ancak tam iyileşmenin gerçekleşmesi 4 ila 6 hafta kadar sürebilir.

  İstanbul Kalça Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul kalça estetiği fiyatları ve BBL fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button