Lip Lift İstanbul

  Lip Lift İstanbul, dudaklar ile burun arasında kalan mesafeyi kısaltmak, dudakları kaldırmak ve dudaklara çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan operasyondur. Dudaklar yüzün estetik bütünlüğü için son derece önemlidir, neredeyse tüm kültürlerde dudaklar çekiciliğin simgesi olarak görülmektedirler. Bununla birlikte üst dudaklar yaşla birlikte uzama eğilimi göstermektedir ve bazı bireyler gerek genetik yatkınlık gerekse de gelişimsel etmenler sebebiyle sarkık dudaklara sahip olabilirler. Dudaklarda görülen sarkıklık, dudak kenarlarının görece düşük bir pozisyona sahip olması ve üst dudak ile burun arasındaki mesafenin artması gibi problemler dudakların görünümünü olumsuz etkiler.

  Lip Lift, lip lift veya dudak kaldırma olarak bilinen operasyon sayesinde bahsi geçen estetik problemler ortadan kaldırılabilir. Dudak ile burun arasındaki mesafe kısaltılabilir, dudaklara belirgin bir görünüm kazandırılabilir. Böylece birey son derece çekici dudaklara sahip olmuş olur. Yazımızın devamında ‘’Lip lift operasyonu nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak kaldırma estetiği ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lip Lift ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lip lift estetiği ve benzer estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lip Lift Nedir?

  Lip Lift, üst dudak ile burun ucu arasında kalan mesafenin, cerrahi işlemler yardımıyla kısaltılması ve bireye çekici bir dudak görünümü kazandırılması amacıyla gerçekleşen estetik operasyonudur. Bu operasyon ülkemizde dudak kaldırma estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Dudak kenarları, dudaklar ve burun gibi yüzde yer alan diğer organlar arasında estetik bir uyum vardır. Bu uyumun güçlendirilmesi ile birlikte dudaklar belirginlik kazanır. Bu da bireyin ağız çevresinin ve dudaklarının son derece çekici bir görünüm kazanmasını sağlar. Lip Lift uygulaması sayesinde bu gibi kazanımlar kolayca, ağrısız bir şekilde elde edilebilir. 

  Lip Lift İstanbul Neden Yapılır?

  Lip Lift estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilmektedir:

  • Dudak çevresinde yer alan estetik problemleri gidermek.
  • Üst dudak ile burun arasında kalan mesafeyi kısaltmak.
  • Dudakların belirgin bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Ağız ve dudak çevresinde çekici bir görünüm meydana getirmek.
  • Dudak çevresindeki estetik problemleri gidermek.

  Lip Lift uygulaması bahsi geçen amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir. 

  Lip Lift İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Lip Lift gibi estetik amaçlı gerçekleştirilen uygulamalar yalnızca reşit olan bireyler için uygundur. 18 yaşından küçük olan bireylerin ağız ve dudak gelişimlerini tamamlamadıkları kabul edilir. Bu yüzden reşit olmayan kişilere lip lift ve benzeri estetik operasyonları önerilmez. Bununla birlikte 18 yaşını doldurduklarında, istedikleri zaman talep dahilinde bu operasyonu yaptırabilirler. 

  Lip Lift Ağrılı Mı?

  Lip Lift ağrılı bir operasyon değildir. Bu operasyon öncesinde hedef bölgeye anestezi işlemi uygulanır. Böylece hastalar ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Ameliyat sonrasında da ağrı hissi son derece minimaldir. 

  Lip Lift Kalıcı Mı?

  Lip Lift ile elde edilen kazanımlar büyük oranda kalıcıdır. Ancak bu kalıcılık hastanın kendisine bağlıdır. Eğer dudak ve dudak çevresinde yer alan dokuların yıpranmasına neden olacak davranışlar tekrarlanırsa bahsi geçen kazanımlar yıllar içerisinde kaybedilebilir. Bu yüzden ameliyat sonrasında hastalara birtakım yaşam tarzı değişimleri yapmaları, sigara ve diğer tütün ürünleri kullanımı gibi zararlı alışkanlıklarını bırakmaları tavsiye edilir. 

  Lip Lift İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Lip Lift uygulaması son derece hızlı bir operasyondur. Bu operasyon yaklaşık 20 ila 25 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ve ağrısız olması yönüyle son derece avantajlıdır. 

  Lip Lift İstanbul Nasıl Yapılır?

  Lip Lift operasyonunun ilk aşamasında hastanın dudak bölgesine lokal anestezi enjeksiyonu yapılır. Böylece gerçekleştirilen işlemler sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Daha sonra ise özel cerrahi kesiler ve teknikler kullanılarak üst dudak ile burun arasında kalan mesafe kısaltılır. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise atılan kesiler özel estetik dikiş işlemleriyle kapatılır. Böylece ameliyat başarılı bir şekilde noktalanmış olur. 

  Lip Lift Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lip Lift yaptıran bireyler ameliyattan sonra bir saat kadar hastanede dinlenirler. Daha sonra ise tabucu edilirler. Eğer genel anestezi verilmediyse bu operasyondan sonra hastane yatışı yapılmaz. Taburcu olan hastaların dikişleri, ameliyatı takip eden bir hafta içerisinde alınır. Bu süreçte doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Ağız ve dudak hareketlerine dikkat edilmeli ve doktorun önermediği davranışlardan kaçınılmalıdır. Böylece iyileşme süreci çok daha verimli ve hızlı geçecektir. 

  İstanbul Lip Lift Fiyatları 2024

  İstanbul lip lift fiyatları ve dudak kaldırma İstanbul estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button