Kepçe Kulak Ameliyatı İstanbul

  Kepçe kulak ameliyatı İstanbul, kulak dokularının yeterince gelişememesi sonucu ortaya çıkan kepçe kulak görünümünü gidermek, kulaklar ile kafa arasında estetik bir uyum oluşturmak için yapılır. Kepçe kulak görünümü büyük oranda doğumsal nedenlerden ortaya çıkar ve genelde birey ilk okula başlamadan önce fark edilir. Bu görünümü kepçe kulak ameliyatı sayesinde kolayca ortadan kaldırmak mümkündür. Kepçe kulak ameliyatı yetişkinlere yapılabildiği gibi 6 yaşını doldurmuş olan çocuklara da yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Kepçe kulak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Kepçe kulak ameliyatı İstanbul sırasında ağrı hissedilir mi?’’ ve ‘’Kepçe kulak ameliyatı İstanbul kaç yaşında yapılmalıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kepçe kulak estetiği ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

  Kepçe kulak ameliyatı, kulakların baş ile ideal bir açı kurabilmesi ve kepçe kulak görünümünün ortadan kaldırılabilmesi için yapılan özel bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde kulakların pozisyonu yeniden düzenlenebilir. Böylece kepçe kulak görünümü giderilmiş olur. Kepçe kulak ameliyatı erken yaşlardan itibaren her bireye yapılabilmektedir. Anestezi altında ve steril ameliyathane koşullarında yapılan bu ameliyat sırasında bireyler ağrı ve rahatsızlık hissi duymamaktadırlar. 

  Kepçe Kulak Nedir?

  Kepçe kulak, kulak kepçesini oluş kıkırdakların katlanma kusurları veya kimi kısımlarında orantısızlık sebebiyle ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorun genellikle çocukluk yaşlarında fark edilmektedir. Erken yaşlarda tedavi edilmediği takdirde bireyin yaşıtları tarafından zorbalığa uğramasına ve özgüven sorunları yaşamasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden kepçe kulak ameliyatının mümkünse erken yaşlarda yaptırılması önerilir. 

  Kepçe Kulak Neden Olur?

  Kepçe kulak görünümü, kulağı meydana getiren kıkırdakların yeterince gelişmemesi sonucu ortaya çıkar. Bu kıkırdakların yeterince gelişmemesi sebebiyle kulaklar, baş ile sağlıklı bir bağ kuramazlar. Kepçe kulak durumunda baş ile kulaklar arasındaki açı, ideal kabul edilen seviyeden daha fazladır. Kepçe kulaklı olma durumu genellikle genetik sebeplerden meydana gelmektedir. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kepçe kulak ameliyatı, kulakların baş ile sağlıklı bir uyum kazanabilmesi, kulaklarla baş arasındaki açının azaltılabilmesi için yapılır. Böylece kepçe kulak görünümü ortadan kaldırılır. Bu görünüm sebebiyle bireyin maruz kalabileceği sosyal baskı, dışlanma, özgüven düşüklüğü ve zorbalık gibi ikincil sorunlar da önlenmiş olur. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı İstanbul Ağrılı Mı?

  Kepçe kulak ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Bu operasyon öncesinde doktor, anestezi uzmanıyla birlikte, ameliyatın uzunluğuna, bireyin yaşına ve bireyin genel sağlık durumuna özel bir anestezi planlaması yapar. Hasta ameliyat öncesinde anestezi altına alındığı için işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. Böylece kepçe kulak ameliyatı sorunsuz ve ağrısız bir şekilde tamamlanmış olur. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Kepçe kulak ameliyatı, her bir kulak için yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Yani operasyon ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmış olur. Bununla birlikte bahsi geçen süre kepçe kulak sorununun boyutuna ve ameliyat sırasında kullanılan tekniğin türüne göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz ameliyat öncesinde kepçe kulak ameliyatının tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kepçe kulak ameliyatı sırasında ilk olarak anestezi işlemi gerçekleştirilir. Böylece hasta ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. Daha sonra ise kulakların arka tarafına özel cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesilerden, özel dikiş ve konumlandırma işlemleri kullanılarak kulaklara müdahale edilir. Böylece kulakların doğal ve baş ile uyumlu bir görünüm kazanmaları sağlanır. Planlanan işlemler tamamlandıktan sonra açılan cerrahi kesiler kapatılır ve ameliyat son bulur. 

  Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kepçe kulak ameliyatı yaptıran bireyler, ameliyattan sonra birkaç saat boyunca dinlenmeleri için özel bir odaya alınırlar. Bu odada sağlık çalışanları birey ile özenle ilgilenir. Bireyin ebeveynleri de bu odaya gelebilir. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra hasta taburcu edilir. Taburcu edilen hastalar birkaç gün boyunca duş almamalıdır. Aynı şekilde doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar. Uyurken mümkünse sırt üstü bir pozisyon tercih etmelidirler. 

  İstanbul Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul kepçe kulak ameliyatı ücreti ve kepçe kulak estetiği fiyatları 2024 gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button