BBL İstanbul

  BBL İstanbul, özel yağ transfer işlemleriyle yapılan ve kalçaların çekici bir görünüm kazanması için gerçekleştirilen kalça estetiği tekniğidir. Kalça estetiği kapsamında pek çok uygulamaya ve tekniğe başvurulabilir. BBL İstanbul uygulaması da bunlardan biridir. Liposuction işlemi ile yapılan bu uygulama günümüzde, dünya genelinde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri haline gelmiştir. Yazımızın devamında ‘’Brezilya popo estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Brezilya kalça estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Brezilya popo estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Brezilya popo estetiği kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul Brezilya popo estetiği ve benzer estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  BBL Nedir? Brezilya Popo Estetiği Nedir?

  BBL, son yıllarda popülerlik kazanan ve kalçaların biçimlendirilmesi için tercih edilen özel bir kalça estetiği tekniğidir. Bu operasyon sırasında kalçalara yuvarlak, hacimli ve belirgin bir görünüm kazandırılır. Ancak bu operasyonu diğer kalça estetiklerinden ayıran önemli bir nokta vardır. BBL kapsamında yapılan kalça estetiğinde, kalçaları şekillendirmek için bireyin kendi vücudundan, liposuction işlemiyle alınan yağ dokuları kullanılmaktadır. Yani silikon protezler veya dolgu amacıyla kullanılan macunlar tercih edilmemektedir. Böylece kalçalar çok daha detaylı bir şekilde şekillendirilebilmektedir. 

  BBL Neden Yapılır?

  Brezilya popo estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Popoyu şekillendirmek.
  • Poponun yuvarlak ve hacimli bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Poponun gergin, çekici ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Popoyu dikleştirmek ve belirginleştirmek.

  Brezilya popo estetiği bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. 

  BBL (Brazilian Butt Lift) Kimlere Yapılabilir?

  BBL uygulaması kapsamında estetik amaçlı gerçekleşen bazı cerrahi işlemlere ve liposuction uygulamasına başvurulmaktadır. Bu yüzden BBL uygulaması 18 yaşından küçük bireylere uygun değildir. Reşit olan bireyler ise talep dahilinde, istedikleri zaman Brezilya popo estetiği yaptırabilmektedirler. Bu uygulama günümüzde, dünya genelinde en çok tercih edilen popo estetiği tekniklerinden biridir. 

  BBL İstanbul Riskli Mi?

  BBL İstanbul işlemi uzman bir ekip tarafından, ideal ameliyathane koşulları altında yapılmadığı takdirde yağ embolisi, doku hasarı ve enfeksiyon gibi risklerle karşılaşılabilir. Bu yüzden BBL estetiği yaptırmak isteyen bireylere doktor seçimlerini özenli bir şekilde yapmaları tavsiye edilmektedir. Böylece operasyon tamamen kişiye özel bir şekilde planlanacak ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

  BBL Kalıcı Mı?

  Brezilya popo estetiği ile elde edilen popo görünümü, düzenli spor, sağlıklı beslenme ve ideal bir yaşam tarzı ile uzun süre korunabilir. Bununla birlikte eğer birey işlemden sonra spor yapmaz, doktorun önerilerine uymaz ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmezse bahsi geçen görünüm kaybedilebilir. Yani Brezilya popo ameliyatının kalıcılığı bireyin kendisine bağlıdır. 

  BBL Ne Kadar Sürer?

  BBL gibi estetik operasyonları tamamen bireylerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Doktor hem bu faktörleri hem de genel estetik ölçütleri baz alarak kişiye özel bir estetik planlaması yapar. Daha sonrasında ise bu planlamalar dahilinde ameliyatı gerçekleştirir. Ameliyatın detayları kişiye özel olarak belirlendiği için BBL uygulamasının süresi de kişiden kişiye değişebilir.  Brezilya popo estetiği uygulaması genellikle 2 ila 3 saat gibi bir süre bazında tamamlanmaktadır. Doktorunuz size özel bir popo estetiği planlaması yaptıktan sonra ameliyatın tahmini süresi gibi konular hakkında sizi bilgilendirecektir. 

  BBL İstanbul Nasıl Yapılır?

  BBL uygulaması iki aşamalı bir operasyondur. Bu aşamaların ikisinde de hasta anestezi altındadır, yani ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. İlk aşama sırasında liposuction işlemine başvurulmaktadır. Bu işlem sırasında ihtiyaç duyulan bel, basenler, göbek, göğüs bölgesi veya bacak gibi vücut bölgelerinden fazla yağ dokuları alınmaktadır. Daha sonra ise alınan yağ dokuları, BBL işlemi için hazır hale getirilmektedir. Operasyonun ikinci aşamasında ise hazır hale getirilmiş olan yağ dokuları kalçalara, daha önce yapılan ameliyat planlaması dahilinde dikkatle transfer edilmektedir. Böylece kalçalara yuvarlak, belirgin ve çekici bir görünüm kazandırılmaktadır. 

  BBL Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  BBL yaptıran bireyler operasyondan 1 gün sonra taburcu edilirler. Taburcu olan bireylerin 3 ila 4 hafta içerisinde büyük oranda iyileşmeleri beklenir. İyileşme sürecinin ilk 2 haftasında, doktorun da önerisiyle kademeli olarak günlük yaşama dönülebilir. Ancak hasta, iyileşme tamamlanana kadar bazı noktalara dikkat etmeye devam etmelidir. 

  İstanbul BBL Fiyatları 2024

  İstanbul Brezilya popo estetiği fiyatları 2024 ve Brazilian butt lift fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button