Dudak Estetiği İstanbul

  Dudak estetiği İstanbul, dudakların çekici ve estetik açıdan zengin bir görünüm kazanması amacıyla yapılan bir uygulamadır. Dudaklar yüzün estetik bütünlüğü için son derece önemlidirler. Yani dudaklarda görülen çizgiler, kırışıklıklar ve asimetri gibi sorunlar yüzün tamamını etkileyebilir. Dudak estetiği, bahsi geçen problemleri ortadan kaldırmak ve bireyin dudaklarını estetik ölçütler öncülüğünde yeniden şekillendirmek için yapılır.

  Yazımızın devamında ‘’Dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Dudak botoksu nasıl yapılır?’’ ve ‘’Dudak dolgusu nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul dudak estetiği ve benzer ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Dudak Estetiği Nedir?

  Dudak estetiği, dudaklar üzerinde ve çevresinde yer alan estetik sorunların giderilmesi, dudaklarn birbirleriyle uyumlu hale getirilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında çeşitli yöntemlere başvurmak mümkündür. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenleri dudak botoksu ve dudak dolgusudur. Dudak botoksu sayesinde dudak çevresindeki kırışıkları ve çizgileri yok etmek mümkün olur. Dudak dolgusu sayesinde ise dudaklardaki şekil bozuklukları, çizgiler ve hacim kaybı giderilebilir. Dudaklara dolgun ve çekici bir görünüm kazandırılabilir. Tüm bu işlemler sırasında cerrahi operasyonlara gerek kalmadan gerçekleştirilir. 

  Dudak Estetiği Neden Yapılır?

  Dudak estetiği pek çok amaç doğrultusunda yapılabilmektedir. Bu amaçlardan bazıları şunlardır:

  • Dudaklar arasında estetik bir uyum kurmak.
  • Dudakların çekici, simetrik ve yüz ile uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Dudak ve ağız köşelerini yeniden düzenlemek.
  • İnce dudaklara hacimli ve dolgun bir görünüm kazandırmak.
  • Dudaklar üzerinde veya dudak çevresinde yer alan kırışıkları ortadan kaldırmak.

  Dudak estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. Doktorunuz dudak estetiği kapsamında yapılan işlemleri tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda planlayacaktır. 

  Ameliyatsız Dudak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Ameliyatsız dudak estetiği sırasında cerrahi işlemlere başvurulmasa bile bu işlem kozmetik ve estetik amaçlarla gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden reşit olmayan bireylere dudak estetiği önerilmemektedir. Dudak dokularının gelişimi tamamlandığında, yani birey 18 yaşını doldurduğunda talep dahilinde istediği zaman dudak estetiği yaptırabilmektedir. Bununla birlikte dudak estetiği yaptırmak isteyen bireylerin dudaklarında, devam eden bir enfeksiyon veya açık bir yara bulunmamalıdır. Aksi hale estetik uygulaması bir süreliğine ertelenebilir. 

  Dudak Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Dudak estetiğinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Dudaklar canlı, parlak ve çekici bir görünüm kazanırlar.
  • Dudakları saran hassas cilt dokusunun nem dengesi kurulmuş olur.
  • Dudak üzerinde ve çevresinde yer alan kırışıklıklar giderilir.
  • Ağız çevresinde meydana gelen yorgun ve mutsuz görüntü ortadan kaldırılır.
  • Dudaklardaki uyumsuzluklar ve simetri sorunları ortadan kaldırılır.
  • Hem dudaklar arasında hem de dudaklar ile yüzde yer alan diğer organlar arasında estetik bir uyum kurulur.

  Dudak estetiğinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Dudak Estetiği Kalıcı Mı?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan botoks işlemlerinin kalıcılık süresi yaklaşık 6 aydır. Dolgu işlemlerinin kalıcılık süresi ise bireyin cilt yapısına göre yaklaşık 6 ila 12 aydır. Bu sürelerin ardından dudak estetiği ile elde edilen kazanımlar kaybedilebilir. Bu yüzden genellikle bireyler, belli aralıklarla bahsi geçen işlemleri yeniden yaptırmaktadırlar. Doktorunuz dudak estetiği kapsamında yapılan uygulamaların hangi aralıklarla tekrar edilebileceği konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Dudak Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan dudak botoksu yaklaşık 10 dakika içerisinde, dudak dolgusu ise yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanacaktır. Doktor bu işlemlerden önce bireyin talepleri doğrultusunda şekillenen bir estetik planlaması yapacaktır. Böylece uygulamalar sırasında tüm işlemler bu plana uygun bir şekilde, hızlıca gerçekleşecektir.

  Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan hem botoks hem de dolgu uygulaması, ağrısız enjeksiyon işlemleriyle gerçekleştirilir. Bu işlemler öncesinde dudaklara ve dudak çevresinde yer alan cilt dokusuna ağrı kesici krem sürülebilir. Böylece dudak botoksu ve dudak dolgusu sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması önlenmiş olur. Dudak estetiği yaptıran bireyler işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Dudak estetiği sonrasında dudaklarda hafif bir şişlik görülebilir. Bu şişlik birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

  İstanbul Dudak Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul dudak estetiği fiyatları, dudak botoksu fiyatları ve dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button