Meme Küçültme İstanbul

  Meme küçültme İstanbul, memelerde yer alan fazla yağ ve deri dokusunun alınması, büyük memelere bağlı ortaya çıkan sorunların giderilmesi gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleşen operasyondur. Halk arasında büyük memelerin, her zaman çekici bir görünüm oluşturduğuna yönelik yanlış bir inanış vardır. Bununla birlikte çoğu zaman memeleri çekici kılan şey, memelerin birbirleriyle ve omuz genişliği gibi vücut ölçüleriyle uyumlu bir yapıya sahip olmalarıdır. Bazı bireyler ideal kabul edilen miktardan çok daha büyük memelere sahip olabilirler. Bu da hem estetik hem de işlevsel temelli bazı sorunlara yol açar. Meme küçültme İstanbul estetiği bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Meme küçülme İstanbul neden yapılır?’’, ‘’Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Göğüs küçültme ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Meme küçültme sonrası emzirme yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme küçültme estetiği ve benzer göğüs estetiği operasyonları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Meme Küçültme Nedir?

  Meme küçültme, memelerin, bireyin talepleri ve estetik ölçütler doğrultusunda küçültülmesi, büyük memelere bağlı ortaya çıkan sarkma, sırt, omuz, bel ağrısı, meme altında pişikler ve sütyen askısına bağlı omuzda çökmeler gibi sorunların ortadan kaldırılması için yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde birey vücut ölçüleri ile uyumlu ve çekici memelere kavuşabilmektedir. Üstelik bu operasyonun meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılması da mümkündür. Böylece memeler birbirleri ve vücut ölçüleri ile uyumlu, dik ve estetik açıdan zengin bir görünüm kazanmaktadır. 

  Meme Küçültme İstanbul Neden Yapılır?

  Meme küçültme şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Memeleri, omuz genişliği gibi vücut ölçüleriyle uyumlu olacakları şekilde küçültmek.
  • Memeler arasındaki büyüklük farkını gidermek.
  • Memelere çekici bir biçim kazandırmak.
  • Büyük memelere bağlı ortaya çıkan sırt ve boyun ağrısını ortadan kaldırmak.

  Meme küçültme estetiği bahsi geçen nedenler sebebiyle yapılabilmektedir. 

  Meme Küçültme İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Meme küçültme ameliyatı gibi estetik cerrahi operasyonları yalnızca reşit olan bireylere uygulanmaktadır. Reşit ve meme gelişimini tamlamış olan bireyler talep dahilinde, istedikleri zaman meme küçültme yaptırabilirler. Bununla birlikte gebelik veya emzirme sürecinde olan kadınların, bu operasyonu bahsi geçen süreçler tamamlandıktan sonra yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Aynı şekilde bireyin yakın zamanda gebe kalma planı varsa meme büyütme estetiğini gebelik ve doğum süreçlerinden sonra yaptırması önerilir. 

  Meme Küçültme İstanbul Sonrası Emzirme Yapılabilir Mi?

  Meme küçültme yaptıran kadınların, iyileşme süreci tamamlandıktan sonra bebeklerini emzirmeleri mümkündür. Sanılanın aksine meme estetikleri sırasında süt bezleri ve süt kanalları gibi emzirmeyi mümkün kılan önemli dokuların bir kısmı alınmakla birlikte büyük kısmına zarar verilmez. Bu yüzden meme estetiği yaptırmış olan bireyler doğum yaptıktan sonra bebeklerini emzirebilirler.

  Meme Küçültme ve Meme Dikleştirme Birlikte Yapılabilir Mi?

  Meme dikleştirme estetiği, meme küçültme estetiği ile birlikte yapılabilir. Böylece memeler tek bir operasyon da hem küçültülebilir hem de dikleştirilebilir. 

  Meme Küçültme Ameliyatı Riskli Mi?

  Meme küçültme ameliyatı diğer tüm cerrahi operasyonlar gibi bazı riskler barındırır. Ancak bu risklerin çoğunluğu, doğru doktor seçimi ve ideal ameliyathane ortamının sağlanması ile ortadan kaldırılabilmektedir. 

  İstanbul Meme Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Meme küçültme ameliyatının süresi, memelerin büyüklüğüne, operasyon sırasında tercih edilen yönteme ve benzer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bu operasyon genelde 2 ila 4 saat içerisinde tamamlanır. Doktorunuz size özel bir meme küçültme estetiği planlaması hazırlayacak ve operasyonun tahminen ne kadar süreceği hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Meme Küçültme Ameliyatı İstanbul Nasıl Yapılır?

  Meme küçültme estetiği genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Operasyon, steril ameliyathane koşullarında, doktor tarafından kişiye özel hazırlanan bir ameliyat planlaması kapsamında yapılır. Operasyon sırasında ‘’Ters T’’ veya ‘’Lolipop Kesi’’ gibi özel teknikler kullanılabilir. Bu teknikler sayesinde memelerdeki fazla yağ ve deri dokusu alınır. İşlem sırasında kullanılan kesiler özel estetik dikiş işlemleriyle kapatılır ve operasyon son bulur. Bireyler operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. 

  Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme küçültme ameliyatı sonrasında bireyin aynı gün taburcu olması veya bir gece boyunca hastanede misafir edilmesi mümkündür. Taburcu olan hastalara yaklaşık bir hafta kadar günlük işlerine ara vermeleri, ağır ve yorucu faaliyetler yapmamaları önerilir. Sonrasında ise doktorun önerisi doğrultusunda günlük yaşama dönülebilir. 

  İstanbul Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul meme küçültme ameliyatı fiyatları ve göğüs küçültme ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button