Göz Çevresi Estetiği İstanbul

  Göz çevresi estetiği İstanbul, göz çevresinde; ilerleyen yaşa ve benzer faktörlere bağlı meydana gelen estetik sorunları gidermek için yapılan operasyondur. Göz çevresinde mimiklerin ve göz hareketlerinin ortaya çıkmasını sağlayan pek çok doku yer almaktadır. Gerek bu dokuların yoğun biçimde kullanılması gerekse de çevresel etmenler sebebiyle göz çevresinde kırışıklıklar, cilt fazlalıkları, sarkıklık, ve torbalar meydana gelebilir. Bu kırışıklıklardan bazıları kaz ayağı çizgileri veya kaz ayağı kırışıklıkları olarak bilinir. Göz çevresi estetiği sayesinde bu gibi kırışıklıklar, sarkmalar, torbalanmalar ve benzer estetik problemler ortadan kaldırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Göz çevresi estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz çevresi estetiği kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Göz çevresi estetiği kalıcı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul göz çevresi estetiği ve göz çevresi ameliyatı hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Göz Çevresi Estetiği Nedir?

  Göz çevresi estetiği, göz çevresinde meydana gelen estetik problemlerin giderilebilmesi, göz çevresinde beliren yaşlı ve yorgun görünümün ortadan kaldırılabilmesi için yapılan özel bir operasyondur. Göz çevresinde, mimiklerin ve yüz ifadelerinin oluşmasından sorumlu bazı dokular yer alır. Gerek bu dokuların sık kullanımı gerekse de ilerleyen yaş gibi etmenler sebebiyle göz çevresinde, kaz ayağı kırışıklıkları olarak isimlendirilen çizgiler meydana gelebilir. Hem bu çizgiler hem de göz altı torbaları gibi estetik problemler bireyin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine yol açarlar. Göz çevresi estetiği bu gibi problemleri gidermek için yapılır. 

  Göz Çevresi Estetiği Neden Yapılır?

  Göz çevresi estetiği şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresinin canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Göz altı torbalarını ve kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek.
  • Göz kapakları ve kaşlar ile ilgili estetik problemleri ortadan kaldırmak.
  • Yüz ile uyumlu ve çekici bir göz görünümü meydana getirmek.

  Göz çevresi estetiği bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Göz Çevresi Estetiği Kimlere Yapılır?

  Göz çevresi estetiği 18 yaşından daha küçük olan bireylere önerilmez. Bu operasyon sırasında genellikle işlevsel değil, estetik amaçlı gerçekleşen cerrahi işlemler kullanılır. Bu yüzden de reşit olmayan bireylerin göz çevresi estetiği yaptırmaları uygun değildir. 

  Göz Çevresi Estetiği Ağrılı Mı?

  Göz çevresi estetiği ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyat sırasında hastaya anestezi uygulanır. Böylece hasta herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz. Göz çevresi estetiği sırasında kullanılan anestezi yöntemi, ameliyat sırasında gerçekleştirilecek işlemlerin detaylarına göre değişiklik gösterebilir. 

  Göz Çevresi Estetiği İstanbul Kalıcı Mı?

  Göz çevresi estetiği ile elde edilen kazanımlar büyük oranda kalıcıdır. Ancak ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen tavsiyelere özenle uyulmalıdır. Sigara ve diğer tütün ürünleri yara iyileşme sürecini olumsuz etkilediği için kullanılmamalı, gözler ovuşturulmamalı ve gözlere zarar veren davranışlardan uzak durulmalıdır. Aksi takdirde göz çevresi estetiği ile elde edilen kazanımlar kaybedilebilir. 

  Göz Çevresi Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz çevresi estetiği, operasyon sırasında yapılan işlemlere göre farklı sürelerde tamamlanabilir. Bazı durumlarda operasyon 45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bazı durumlarda ise operasyonun süresi 3 saati bulabilir. Bu süre doktorun hastaya özel hazırladığı ameliyat planlamasının kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Göz Çevresi Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır?

  Göz çevresi estetiği sırasında pek çok işleme başvurulabilir. Bu işlemlerin başında özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri yer alır. Bu teknikler kullanılarak göz çevresindeki fazla dokular alınır ve kalanlar ise düzenlenir. Bazı durumlarda yağ enjeksiyonu gibi işlemlere de başvurulabilir. Planlanan işlemler tamamlandıktan sonra ameliyat başarı ile sonlandırılır. Göz çevresi estetiği sırasında genellikle lokal anesteziye başvurulur, bu yüzden ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. 

  Göz Çevresi Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz çevresi estetiği yaptıran bireyler genelde aynı gün taburcu olurlar, bazense 1 gece kadar hastanede kalmaları gerekebilir. Taburcu olan hastalar 1 ila 2 hafta içerisinde büyük oranda iyileşir ve günlük yaşamlarına dönerler. Bu süreçte göze zarar verebilecek en küçük davranışlardan bile kaçınılmalıdır. 

  İstanbul Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul göz çevresi estetiği ücreti ve göz çevresi ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button