Gençlik Aşısı İstanbul

  Gençlik aşısı İstanbul, cildin yenilenme ve gençleşme mekanizmalarını aktifleştirmek için yapılan, yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Cilt dokusu, kendisini yenilemek ve iyileştirmek için kullandığı doğal mekanizmalara sahiptir. Ancak bu mekanizmaların ve iyileşme süreçlerinin ideal bir şekilde çalışabilmesi için bazı besin öğelerine ve destekleyici maddelere ihtiyaç duyulmaktadır. Gençlik aşısı uygulaması sırasında bahsi geçen besin öğeleri ve destekleyici maddeler direkt olarak cilde enjekte edilebilir. Böylece cilt dokusu, kendisini yenilemesi ve gençleşmesi yönünde teşvik edilebilir. Gençlik aşısı uygulaması sırasında herhangi bir cerrahi işleme başvurulmaz, uygulamanın en önemli avantajlarından biri budur.

  Yazımızın devamında ‘’Gençlik aşısı ne kadar sürer?’’, ‘’Gençlik aşısının faydaları nelerdir?’’, ‘’Gençlik aşısı tekrarlanabilir mi?’’ ve ‘’Gençlik aşısı neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gençlik aşısı ve benzer ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, içerisinde barındığı özel destekleyici maddeler yardımıyla cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyindeki lekelerden ve izlerden kurtulmak; cildin kendisini iyileştirme süreçlerini desteklemek mümkün olmaktadır. Gençlik aşısı içerisinde pek çok özel madde bulunmaktadır. Bu maddeler arasında vitaminler, mineraller, aminoasitler ve özel peptitler yer almaktadır. Gençlik aşısının içerisinde aynı zamanda hyalüronik asit isimli, nem tutma kapasitesi son derece fazla olan ve cildin yapısında da doğal olarak bulunan özel bir madde bulunmaktadır. 

  Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

  Gençlik aşısı şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Cildin nem dengesini yeniden oluşturmak.
  • Cilt dokusunu yenilenme ve gençleşme yönünde teşvik etmek.
  • Cilt üzerinde yer alan lekelerin ve izlerin iyileşme süreçlerini hızlandırmak.
  • Cildin parlak ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlamak.
  • Cilt yüzeyinde yer alan kırışıklıklarla, çökmelerle ve çizgilerle mücadele etmek.
  • Cildin elastik bir yapı kazanmasını sağlamak.
  • Ciltteki kolajen sentezini arttırmak.

  Gençlik aşısı bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir. 

  Gençlik Aşısı Kimlere Yapılır?

  Gençlik aşısı gibi kozmetik ve estetik amaçlı yapılan uygulamalar, yalnızca reşit olan bireylere uygulanabilmektedir. 18 yaşından daha küçük bireylere gençlik aşısı gibi işlemler önerilmemektedir. 

  Gençlik Aşısının Faydaları Nedir?

  Gençlik aşısının faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Cildin genç ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Ciltte yer alan yaraların iyileşme hızını arttırır.
  • Cildin doğal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olur.
  • Cildin parlak ve canlı bir yapı kazanmasını sağlar.
  • Cildi onaran ve yenileyen mekanizmaların gerektiği gibi çalışmasını sağlar.
  • Yaşlanma karşıtı bir etkiye sahiptir.

  Gençlik aşısının faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Gençlik Aşısının Etkileri Kalıcı Mı?

  Gençlik aşısı sayesinde ciltte meydana gelen yenilenme ve gençleşme büyük oranda kalıcıdır. Ancak bireyler bu kalıcılığın kendilerine bağlı olduğunu unutmamalıdır. Gençlik aşısı sonrasında bireylere sağlıklı bir uyku düzenine, sağlıklı beslenme alışkanlıklarına ve uygun bir egzersiz rutinine sahip olmaları önerilir. Aynı şekilde cilt bakımlarını aksatmamaları tavsiye edilir. Böylece gençlik aşısı ile elde edilen kazanımlar zaman içerisinde korunacak, cildin yeniden yıpranması önlenmiş olacaktır. 

  Gençlik Aşısı Tekrarlanabilir Mi?

  İsteyen bireyler gençlik aşısını tekrar yaptırabilirler. Bu uygulama belli zaman aralıkları ile tekrarlanabilir, üstelik bu durum, aşı ile elde edilecek olan kazanımların pekiştirilmesine sebep olacaktır. Bu yüzden pek çok uzman gençlik aşısı uygulamasının belli aralıklarla tekrar edilmesini önermektedir. 

  Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürer?

  Gençlik aşısı yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanan bir uygulamadır. Bu uygulama iki hafta arayla yapılan 2 ila 4 seans halinde gerçekleşmektedir. Doktorunuz bu konu hakkında sizi kapsamlı olarak bilgilendirecektir. 

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı uygulaması son derece konforlu ve güvenlidir. İşlem sırasında cerrahi uygulamalara başvurulmaz. Aşının uygulanacağı bölgeye, lokal anestezi etkisi olan özel bir krem uygulanır. Kremin etkileri kendini gösterdikten sonra ise gençlik aşısı yapılır. Böylece uygulama son bulur. Gençlik aşısı yaptıran bireyler işlemden hemen sonra taburcu edilirler. Uygulama sonrasında evlerine dönmeleri veya günlük yaşamlarına devam etmeleri mümkündür. 

  İstanbul Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  İstanbul gençlik aşısı fiyatları ve ameliyatsız estetik ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button