Göz Kapağı Estetiği İstanbul

  Göz kapağı estetiği İstanbul, göz kapağında meydana gelen sarkmaları ve torbalanmaları ortadan kaldırmak, çekici bir göz görünümü meydana getirmek için yapılan estetik operasyonudur. Göz kapakları gerek ilerleyen yaş gerekse de çevresel etmenler sebebiyle yıpranabilirler. Bu yıpranma genetik etmenlerle de birleşince göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar meydana gelebilir. Göz kapağı estetiği sayesinde göz kapağı düşüklüğü, göz kapaklarında torbalanma ve benzer estetik problemleri ortadan kaldırmak mümkündür. Bu operasyon sayesinde, bahsi geçen estetik problemlere bağlı ortaya çıkan işlevsel sorunlar da giderilebilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göz kapağı estetiği kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul göz kapağı ameliyatı ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında torbalanma ve sarkma sebebiyle meydana gelen; estetik ve işlevsel sorunları ortadan kaldırmak için yapılan, özel bir operasyondur. Bu operasyon sırasında göz kapaklarını meydana getiren dokular yeniden düzenlenebilir. Sarkmaya ve torbalanmaya yol açan fazla dokular alınabilir. Böylece göz kapağı sarkmasına bağlı ortaya çıkan görüş daralması ve yorgun görünüm ortadan kaldırılabilir. Bu operasyon benzer işlemlerle yapılan estetik işlemlerine kıyasla daha hızlı tamamlanır, iyileşme süreci de kıyasla daha kısadır. 

  Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Göz kapağı estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göz kapaklarındaki sarkmayı ortadan kaldırmak.
  • Göz kapaklarını meydana getiren dokuları yeniden düzenlemek.
  • Göz kapaklarındaki torbalanmayı gidermek.
  • Göz kapağı sarkması veya torbalanması gibi sorunlar sebebiyle meydana gelen yorgun ve yaşlı görünümü ortadan kaldırmak.
  • Çok daha genç ve dinamik bir göz görünümü meydana getirmek.

  Göz kapağı estetiği bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

  Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

  Göz kapağı sarkmasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerin başında genetik yatkınlık gelmektedir. Bununla birlikte ilerleyen yaş, alerji veya tiroit bezi rahatsızlıklarına bağlı göz çevresinde oluşan tekrarlayıcı ödemler, çevresel etmenler ve ani kilo alıp verme gibi faktörler de göz kapağı sarkmasına yol açabilmektedir. 

  Göz Kapağı Estetiği İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Göz kapağı sarkması genellikle 35 yaşından sonra fark edilir bir sorun haline gelmeye başlar. Bu yüzden göz kapağı estetiği gibi operasyonlar genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilirler. Ancak 18 yaşını doldurmuş olan her birey talep dahilinde göz kapağı estetiği yaptırabilmektedir. Eğer göz kapaklarında veya çevre dokularda bir enfeksiyon varsa göz kapağı estetiği bir süre ertelenebilir. 

  Göz Kapağı Estetiği İstanbul Ağrılı Mı?

  Göz kapağı estetiği ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun sebebi ameliyat öncesinde hastaya anestezi uygulanmasıdır. Ameliyat öncesinde yapılan planlama dahilinde, hasta lokal veya genel anestezi altına alınır. Böylece ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. 

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği yaklaşık 1 saat içerisinde tamamlanır. Bazı durumlarda operasyon 45 dakika gibi kısa bir sürede de bitebilmektedir. Doktorunuz göz kapağı estetiğinin tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği sırasında, daha önce de bahsettiğimiz gibi ilk olarak anestezi işlemi yapılır. Bu işlem sayesinde hastanın ameliyat sırasında yapılan uygulamalar sonucu ağrı hissi duyması engellenmiş olur. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra cerrahi operasyona geçilir. Bu operasyon kapsamında göz kapağında fazlalığa ve dolayısıyla da sarkmaya yol açan dokular alınır. Geri kalan dokular ise hem estetik hem işlevsel bir göz kapağı meydana getirmek için yeniden düzenlenirler. Planlanan işlemler sırayla gerçekleştikten sonra ameliyat son bulur. 

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz kapağı estetiği yaptıran bireyler genelde operasyonun gerçekleştiği gün taburcu olurlar. 1 hafta içerisinde büyük oranda iyileşip günlük yaşantılarına dönebilirler. İyileşme sürecinde göz kapaklarını ovuşturmamaları, doktor tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmaları ve göz kapaklarına zarar verebilecek davranışlardan kaçınmaları tavsiye edilir. Aynı şekilde bir süre boyunca sırt üstü bir pozisyonda uyumaları önerilir. 

  İstanbul Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul göz kapağı estetiği fiyatları ve göz kapağı ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button