Vaser Liposuction İstanbul

  Vaser liposuction İstanbul, vücut hatlarını gizleyen yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının belirginleştirilmesi amacıyla yapılan özel bir liposuction uygulamasıdır. Klasik liposuction işleminde yağ dokularını diğer dokulardan ayırmak için mekanik kuvvet kullanılmaktadır. Bu sıvılar vücut hatlarının detaylı ve özenli bir şekilde şekillendirilmesini zorlaştırmaktadır. Vaser liposuctionda ise hem inatçı yağ dokularını almak hem de kalan yağ dokularını özenle şekillendirmek mümkündür. Üstelik bu işlem çok daha konforlu ve hızlı bir iyileşme süreci vaat etmektedir. Yazımızın devamında ‘’Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Vaser liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Vaser liposuction ne kadar sürer?’’ ve ‘’Vaser liposuction kimlere yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vaser liposuction ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction, vücut hatlarını şekillendirmek, fazla yağ dokularını almak ve bireyin çekici vücut hatlarına kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan, modern bir liposuction tekniğidir. Bu uygulama sırasında erimeye karşı inatçı yağ dokularını eritmek mekanik kuvvet yerine yoğunlaştırılmış ses dalgalarından faydalanılmaktadır. Böylece son derece hassas bir şekilde yağ dokularını eritmek ve vücut hatlarını şekillendirmek mümkün olmaktadır. Vaser liposuction işlemi gerek daha hassas bir işlemlere olanak sağlaması gerekse de iyileşme sürecinin daha konforlu olması sebebiyle son derece avantajlıdır. Bu işlem hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

  Vaser Liposuction İstanbul Neden Yapılır?

  Vaser liposuction şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Vücut hatlarını hassas ve detaylı bir şekilde biçimlendirmek.
  • Vücudun çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayan hatları belirginleştirmek.
  • Sporla veya diyetle erimeyen yağ dokularını almak.
  • Deride kısmi bir sıkılaşma sağlamak

  Vaser liposuction işlemi bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir. İşlemin asıl amacı bireyin kilo vermesini sağlamak olmasa da vaser liposuction sayesinde bir miktar kilo verilmesi mümkündür. 

  Vaser Liposuction İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Vaser liposuction işlemi reşit olan hem erkek hem de kadın bireylere yapılabilir. Bu gibi estetik amaçlı gerçekleşen işlemlerin 18 yaşından küçük bireylere yapılması uygun değildir. Reşit bireyler ise vaser liposuctiona engel teşkil eden bir sağlık sorunları yoksa istedikleri zaman vaser liposuction yaptırabilmektedir.

  Vaser Liposuctionın Avantajları Nelerdir?

  Vaser liposuctionın avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Vücut hatlarının çok daha hassas bir şekilde biçimlendirilmesine olanak sağlar.
  • Güvenli bir uygulamadır.
  • İyileşme süreci çok daha konforlu ve hızlıdır.
  • Yalnızca hedef dokulara müdahale edilmektedir.
  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir.

  Vaser liposuctionın avantajları bu şekilde sıralanabilmektedir. 

  Vaser Liposuction Riskli Mi?

  Vaser liposuction son derece güvenli bir liposuction tekniğidir. Bununla birlikte her tıbbi uygulama gibi vaser liposuctionın da bazı riskleri vardır. Bahsi geçen risklerin çoğu zaman, işlemlerin liposuction hakkında yetkin olmayan ekipler tarafından, uygun olmayan ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilmesi sebebiyle ortaya çıktığını unutmamak gerekir. 

  Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Vaser liposuction işlemi uygulanacak alana bağlı olarak yaklaşık 2 ila 5 saat içerisinde tamamlanır. Bu işlem genel olarak klasik liposuction işleminden daha hızlıdır. Bununla birlikte uygulamanın süresi, işlemin hangi vücut bölgelerine yapıldığına ve kapsamına göre değişebilmektedir. Doktorunuz uygulama öncesinde, vaser liposuction işleminin tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Vaser Liposuction İstanbul Nasıl Yapılır?

  Vaser liposuction işlemi lokal veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Anestezi uygulaması tamamlandıktan sonra cerrahi işlemlere geçilmektedir. Bu süreçte ilk olarak hedef bölgeye cerrahi kesi uygulanmaktadır. Daha sonra ise yoğunlaştırılmış ses dalgaları yayan özel bir prob kullanılarak yağ dokuları eritilmekte ve vücut hatları şekillendirilmektedir. Eriyen yağ dokuları ise klasik liposuction işleminde olduğu gibi ince bir kanül yardımıyla vücut dışına tahliye edilmektedir. Böylece vaser liposuction işlemi başarıyla tamamlanmaktadır. 

  Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vaser liposuction yaptıran bireylerin, işlemin gerçekleştiği gün taburcu olmaları veya bir gün kadar hastanede kalmaları mümkündür. Hastane süreci tamamlandıktan sonra hastaların 1 hafta boyunca yatarak dinlenmeleri ve ağır işler yapmamaları önerilmektedir. Sonrasında ise kademeli olarak günlük yaşamlarına ve çalışma hayatlarına dönebilmektedirler. Tam olarak iyileşmeleri ise genelde 3 ila 4 hafta kadar sürmektedir. Bu süre büyük oranda liposuction işleminin detaylarına göre değişmektedir. 

  İstanbul Vaser Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul vaser liposuction fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Alper Burak Uslu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button